Yandex Metrica

Deprem bölgesinde yaşayanların dikkatine! Kira yardımlarında yeni gelişme! Depremzedelere kira yardımı uzatılıyor mu?

Deprem bölgesinde yaşayanların dikkatine! Kira yardımlarında yeni gelişme! Depremzedelere kira yardımı uzatılıyor mu?

6 Şubat günü 11 ili etkileyen 77 ve 7.6'lık depremler sonrasında binlerce ev yıkılmış afetzedelere ise kira yardımı yapılmıştı. Ancak depremin üzerinden bir yıl geçmesi sonrasında ise depremzedeler ise kira yardımı uzatılıyor mu? sorusuna yanıt arıyor. İşte detaylar...

Gündem

15.04.2024, 20:22

Türkiye 6 Şubat günü 11 ilde 7.7 ve 7.6'lık depremlerle yasaboğulmuş binlerce ev yıkılırken afedzedelere AFAD kira yardımı desteğinde bulunmuştu. Hane başına ödenen kira desteği kapsamında ise depremzedeler kira desteklerinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor.

Avcılar'da metrobüste yangın: Durak kapatıldı Avcılar'da metrobüste yangın: Durak kapatıldı Haberi Görüntüle

DEPREMZEDELERE KİRA YARDIMI UZATILIYOR MU?

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; hane başı kira desteği bu yıl sonuna kadar uzatılacağını ve yeni evlerine geçen afedzedeler için ise yardımın kesileceği bilgisi paylaşıldı.

MSB duyurdu: Sınırda 2 PKK'lı terörist teslim oldu MSB duyurdu: Sınırda 2 PKK'lı terörist teslim oldu Haberi Görüntüle

DEPREMZEDELERE KİRA DESTEĞİ NE KADAR?

6 Şubat depremlerinden bugüne kadar bölgedeki depremzedelere AFAD 14 milyar 452 milyon 608 bin 500 TL kira ödemesi gerçekleştirdi. Ev sahibi depremzedelere kira desteği 5 Bin TL'den 7 bin 500 TL'ye çıkartılmış, kiracı depremzedelere ise kira desteği 3 bin TL'den 5 bin TL'ye 2024 Ocak ayı itiariyle yükselmişti. Yeni yıldan sonra kira destekleine yapılan zamdan sonra ise bu ay içinde zamlı yardım ödemeleri hesaplara yattı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Gündem


Loading