Yandex Metrica

Sitede Ara

Deprem bölgesinde ilaç sıkıntısı sona erecek! Gezici eczaneler kuruldu

Deprem bölgesinde ilaç sıkıntısı sona erecek! Gezici eczaneler kuruldu

Kahramamaraş'ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası ilaç sıkıntılarının karşılanması için bölgede kurulan 'tır eczane' ve 'konteyner eczane' sayısı 24'e yükseldi.

Gündem

23.01.2024, 22:18

Kahramanmaraş'ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası baş gösteren ilaç tedariği sıkıntısı gezici eczaneler ile çözüldü. 

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Arman Üney yazılı olarak yaptığı açıklamada, bölge eczacı odalarıyla birlikte depremzedelerin ilaç eczacılık ihtiyaçları için harekete geçtiklerini belirtti. 

Son dakika... Türkiye'den BM'nin Filistin kararı hakkında ilk açıklama! Uluslararası topluma çağrı Son dakika... Türkiye'den BM'nin Filistin kararı hakkında ilk açıklama! Uluslararası... Haberi Görüntüle

GEZİCİ EZCANELER KURULDU 

Deprem bölgelerindeki ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyacının takip edildiğini, gün içerisinde ihtiyaçlar doğrultusunda "konteyner eczane" ve "tır eczane" konumlarını sürekli güncellediklerini vurgulayan Üney şu sözlere yer verdi: 

12 Şubat Pazar günü sabah itibarıyla tır eczane ve konteyner eczane sayımız 24'e ulaştı. En kısa sürede 4 konteyner eczanemizin daha faaliyete geçmesini planlıyoruz. Bölge eczacı odalarımız ve meslektaşlarımızla birlikte ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmuş durumdayız.

Son dakika: Antalya'daki teleferik faciasında iddianame hazır! Sanıklara rekor hapis talebi Son dakika: Antalya'daki teleferik faciasında iddianame hazır! Sanıklara rekor hapis... Haberi Görüntüle

ECZACILAR DEPREM BÖLGESİNE BİRÇOK YARDIM GÖNDERDİ 

Diğer yandan Üney, depremde zarar görenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye'nin dört bir yanından meslektaşlarının bağışladığı ilaç ve tıbbi malzemelerle ısıtıcı, battaniye, kışlık mont, çorap, bere, çocuk giysileri gibi ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardımları bölgeye ulaştırmak için harekete geçtiklerini aktardı.

Özel bir kargo firması tarafından ücretsiz olarak Birliğe tahsis edilen 50 ton kapasiteli bir kargo uçağının, dün itibarıyla İstanbul'dan Malatya'ya intikal ettiğini belirten Üney, "Ancak meslektaşlarımızın gönderdiği yardımlar öyle yoğun oldu ki geride kalan diğer yardım malzemeleri için ikinci bir uçağa daha ihtiyaç doğdu. Onu da en kısa sürede bölgeye göndererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Meslektaşlarımıza verdikleri katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading