Yandex Metrica

Sitede Ara

DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan İmamoğlu'na kötü haber: 'Çekileceğim yarışa girmem'

DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan İmamoğlu'na kötü haber: 'Çekileceğim yarışa girmem'

CHP'nin ittifak ortağı DEM Parti'nin İBB adayı Meral Danış Beştaş, katıldığı canlı yayında, 'yeteri kadar seçim çalışması yapmaması ve seçimlere birkaç gün kala CHP adayı İmamoğlu'na destek için yarıştan çekilecek' iddialarına yanıt verdi. "Ne kadar oy alırsam alayım adaylıktan çekilmeyeceğim" diyen Beştaş, "Çekileceğim yarışa da girmem. Son güne kadar çalışmamızı yürüteceğiz." ifadelerini kullandı.

Gündem

03.05.2024, 20:25

CHP ve DEM Parti arasındaki yıllardır süregelen ittifak, yerel seçimler öncesinde 'kent uzlaşısı' denilerek resmiyete dökülmüştü. Uzlaşı kapsamındaki görüşmeler sonucunda, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde aday gösterilen Ali Gökmen‘in adaylığı geri çekilirken, yerine DEM Parti'ye yakınlığıyla bilinen Ahmet Özer aday gösterilmişti.

Yaşananlar sonrasında DEM Parti'nin İBB adayı Meral Danış Beştaş'ın 'yeteri kadar seçim çalışması yapmaması' ve 'seçimlere birkaç gün kala CHP adayı İmamoğlu'na destek için yarıştan çekileceği' iddiaları ayyuka çıkmıştı.

Beştaş, katıldığı Habertürk TV canlı yayınında kendisine konu hakkında yöneltilen soruya yanıt verdi.

YKS (TYT-AYT-YDT) sınavlarına kaç gün var, ne zaman 2024? YKS (TYT-AYT-YDT) sınavlarına kaç gün var, ne zaman 2024? Haberi Görüntüle

DEM PARTİ İBB ADAYI BEŞTAŞ: ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEĞİM

CHP ile ilçelerde yaptıkları ittifaka ilişkin konuşmaktan kaçınan ve bilgi sahibi olmadığını belirten Beştaş, kent uzlaşısı konusunun artık kapanan bir konu olduğunu söyledi.

"Ne kadar oy alırsam alayım adaylıktan çekilmeyeceğim" diyen Beştaş, "Çekileceğim yarışa da girmem. Son güne kadar çalışmamızı yürüteceğiz." ifadelerini kullandı.

Seferberlik ve savaş hali yönetmeliği ne demek? Seferberlik ve savaş hali yönetmeliği ne demek? Haberi Görüntüle

"DEM SEÇMENİNDEN İMAMOĞLU'NA KAYMA YOK"

"İmamoğlu’na DEM Parti seçmeninden bir kayma var mı?" sorusunu da yanıtlayan Beştaş, "Daha dün Burcu Köksal ayrımcı bir açıklama yaptı. Buna tepkiyi görüyoruz. Bu anlamda bir kayış gözlemlemedim" dedi.

Beştaş açıklamasında şunları söyledi:

"Adaylıktan da çekilmeyeceğim. Pusulada kalıyorum. Doğru bu konuşuluyor, işin kötü tarafı halk arasından da soruluyor. TV'lerde tartışılıyor, 3-5 gün kala çekilecek deniyor. Buradan söylüyorum, çekilmeyeceğim. Çekileceğim yarışa da girmem. Ne kadar oy alırsak alalım son güne kadar çalışmamızı yürüteceğiz. Sandık güvenliğinin sağlanması için gayret göstereceğiz. Seçmenlerimizden destek bekliyoruz."

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading