Yandex Metrica

Dem Parti belediyelerinde personel kıyımı: Aralarında 'Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası' olan bile var

Dem Parti belediyelerinde personel kıyımı: Aralarında 'Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası' olan bile var

31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi devralan DEM'li belediye başkanlarının skandal icraatları sürüyor. Şimdiye kadar binden fazla çalışanın iş akdini fesheden DEM'li belediyeler, memurlara da mobbing uygulamaya başladı. Hızını alamayan Dem Parti'li belediyeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine" Devlet  Üstün Fedakârlık Madalyası" verilen İtfaiye Arama ve Kurtama Şube Müdürü Nedim Erik'in yerini tam 3 defa değiştirdi.

Gündem

28.05.2024, 16:01

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde daha önce şube müdürlüğü yapanlar ve teknik personeller, itfaiye ve zabıta daire başkanlıklarının emrine verildi. Kurumda kadrolu müdürleri pasife çeken Büyükşehir Belediyesi yandaşlarını tedviren görevlendirdi.

2024 Yenikapı Trabzon günleri ne zaman? Trabzon bahar festivali ne zaman bitecek? 2024 Yenikapı Trabzon günleri ne zaman? Trabzon bahar festivali ne... Haberi Görüntüle

KADROLARI DIŞINDA ÇALIŞTIRIYOR

DEM'li başkanlar, görevde yükselme sınavı ile müdür olan memurları kadrolarını uhdelerinde olmak üzere birimlerinde bıraktı. Yetkisiz personelin altında görevlendirdi. Birçok mühendis ve teknikeri kadrosu dışındaki işlerde görevlendirdi.

AYT Pizza sorusunun cevabı nedir? 2024 AYT pizza kenarlarını yemeyen Ayşe sorusunun doğru cevabı hangi şık? AYT Pizza sorusunun cevabı nedir? 2024 AYT pizza kenarlarını yemeyen... Haberi Görüntüle

YERİ 3 DEFA DEĞİŞTİRİLDİ

DEM’li Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş depremlerinde yaptığı çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası” alan İtfaiye Arama ve Kurtarma Şube Müdürü Nedim Erik’i görevden aldı. 30 yıllık belediye personeli olan Erik’i, 12 gün içerisinde 3 farklı yerde görevlendirdi. Aynı zamanda BEMBİRSEN yöneticisi olan Erik, sendika görevi ve engelli kızının bakıma muhtaç olması nedeniyle uzak bir yerde görevlendirilmesinin mevzuat aykırı olmasına rağmen Dicle ilçesine gönderildi.

DEM’li DBB yönetimi görevde yükselme sınavıyla Zabıta Denetim Şube Müdürü olan Aziz Ari’nın müdürlük görevi sonlandırılarak süresi ve görev tanımı yapılmaksızın kendi şubesinde görevlendirdi. Daha sonra Zabıtada çeşitli birimlerde görevlere çıkartıldı. Müdür kadrosuna sahip olmasına rağmen kendisinden daha düşük kadrodaki amirlerin emrine verildi.

2024'te Türkiye'de kaç Chery satıldı? TİGGO 8 PRO ve Omoda 5 kaç tane satıldı? 2024'te Türkiye'de kaç Chery satıldı? TİGGO 8 PRO ve Omoda... Haberi Görüntüle

DAİRE BAŞKANLARINA KÜÇÜK MASA VERİYORLAR

DEM Parti’li yönetim görev aldığı daire başkanlarını da mobbing yapıyor. Eski daire başkanlarını kadroları dışında çalıştırıyor ya da kurum içindeki odalarda diğer çalışanların kullandığı masalardan daha küçüğünü vererek psikolojik baskı uyguluyor.

FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi nedir, nasıl çalışır? FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi nedir, nasıl çalışır? Haberi Görüntüle

SÖZLEŞMELİ PERSONELDE ZORDA

Sözleşmeli personelinde görev yerlerini değiştiren DEM'li belediye, personeli kadrosu dışındaki görevlerde çalıştırıyor. İşlerinden olma korkusu sözleşmeli personeli hak arama konusunda çaresiz bırakıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail utanç verici katliamlar yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail utanç verici katliamlar yapıyor! Haberi Görüntüle

BEMBİRSEN HUKUKİ YOLLLARA BAŞVURDU

BEMBİRSEN üyesi olan memur sözleşmeli personele uygulanan mobbing ve görev değiştirmelerinde uğradığı haksızlıklarla ilgili durumunu avukatları aracılığıyla mahkemeye taşıdı.

Habere Tepki Ver

5

0

4

0

1

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading