Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde daha önce şube müdürlüğü yapanlar ve teknik personeller, itfaiye ve zabıta daire başkanlıklarının emrine verildi. Kurumda kadrolu müdürleri pasife çeken Büyükşehir Belediyesi yandaşlarını tedviren görevlendirdi.
![19.5 milyon euro kaç TL yapar? 19,5 milyon euro ile ne alır?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/195-milyon-euro-kac-tl-yapar.webp)
KADROLARI DIŞINDA ÇALIŞTIRIYOR
DEM'li başkanlar, görevde yükselme sınavı ile müdür olan memurları kadrolarını uhdelerinde olmak üzere birimlerinde bıraktı. Yetkisiz personelin altında görevlendirdi. Birçok mühendis ve teknikeri kadrosu dışındaki işlerde görevlendirdi.
![Son dakika... Kamuda tasarruf tedbirleri TBMM'de kabul edildi! O tarihte yürürlüğe girecek](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/kamuda-tasarruf-donemii.webp)
YERİ 3 DEFA DEĞİŞTİRİLDİ
DEM’li Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş depremlerinde yaptığı çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası” alan İtfaiye Arama ve Kurtarma Şube Müdürü Nedim Erik’i görevden aldı. 30 yıllık belediye personeli olan Erik’i, 12 gün içerisinde 3 farklı yerde görevlendirdi. Aynı zamanda BEMBİRSEN yöneticisi olan Erik, sendika görevi ve engelli kızının bakıma muhtaç olması nedeniyle uzak bir yerde görevlendirilmesinin mevzuat aykırı olmasına rağmen Dicle ilçesine gönderildi.
DEM’li DBB yönetimi görevde yükselme sınavıyla Zabıta Denetim Şube Müdürü olan Aziz Ari’nın müdürlük görevi sonlandırılarak süresi ve görev tanımı yapılmaksızın kendi şubesinde görevlendirdi. Daha sonra Zabıtada çeşitli birimlerde görevlere çıkartıldı. Müdür kadrosuna sahip olmasına rağmen kendisinden daha düşük kadrodaki amirlerin emrine verildi.
![Bağcılar'da imamı okla vurmuştu! Görüntüler ortaya çıktı! Omzunda yay elinde ok](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/cvb.webp)
DAİRE BAŞKANLARINA KÜÇÜK MASA VERİYORLAR
DEM Parti’li yönetim görev aldığı daire başkanlarını da mobbing yapıyor. Eski daire başkanlarını kadroları dışında çalıştırıyor ya da kurum içindeki odalarda diğer çalışanların kullandığı masalardan daha küçüğünü vererek psikolojik baskı uyguluyor.
!['Mama lobisi' deşifre edildi: Bağış adı altında toplanan paralar şirket kasalarına gitmiş](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/basibos-kopek-aa-2154149.webp)
SÖZLEŞMELİ PERSONELDE ZORDA
Sözleşmeli personelinde görev yerlerini değiştiren DEM'li belediye, personeli kadrosu dışındaki görevlerde çalıştırıyor. İşlerinden olma korkusu sözleşmeli personeli hak arama konusunda çaresiz bırakıyor.
![Timur Sevi kimdir? İş insanı Timur Sevi öldü mü?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/timur-sevi-kimdir-is-insani-timur-sevi-oldu-mu.webp)
BEMBİRSEN HUKUKİ YOLLLARA BAŞVURDU
BEMBİRSEN üyesi olan memur sözleşmeli personele uygulanan mobbing ve görev değiştirmelerinde uğradığı haksızlıklarla ilgili durumunu avukatları aracılığıyla mahkemeye taşıdı.
Yorum Yaz