Yandex Metrica

Daha önce yalanı için özür dileyen İsmail Saymaz, T3 vakfı iftirasını tekrarladı

Daha önce yalanı için özür dileyen İsmail Saymaz, T3 vakfı iftirasını tekrarladı

Türkiye Teknoloji Takımı'na (T3) 'İBB'den kaynak alıyor' iftirasını atıp daha sonra özür dileyen Halk TV programcısı İsmail Saymaz, yine aynı yalanı tekrarladı. Selçuk Bayraktar, İsmail Saymaz'ın yalan terörüne 'İftiraları yan yana koyulsa İstanbul'dan Kandil'e yol olur' diyerek tepki gösterdi.

Gündem

15.05.2024, 01:05

Halk TV programcısı İsmail Saymaz, 20 Nisan 2019 tarihinde yaptığı bir paylaşımda İBB'nin kaynak sağladığı vakıflar arasında Türkiye Teknoloji Takımı'nın (T3) da bulunduğunu öne sürmüştü.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'ın, "Ahlak ve şeref sahibi insanlar iftira atmaz, bir hakka girdilerse özür dilemeyi bilirler" çağrısı üzerine de özür dilemiş iddiasının gerçeği yansıtmadığını kabul etmişti.

Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi mi verilecek, başvuru gerekiyor mu? Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi mi verilecek, başvuru... Haberi Görüntüle

YALAN TERÖRÜ MAHKEMELERE TAŞINACAK

İsmail Saymaz Halk TV yayınında yine aynı iftirayı dillendirdi. Yayında "İBB'nin kaynak aktardığı vakıflar arasında küçük damat Selçuk Bayraktar'ın T3Vakfı var" dedi. T3 Vakfı, daha önce iftira atıp özür dileyen Saymaz'ın, aynı yalanı tekrarlaması üzerine dava açacağını duyurdu.

Bakan Yumaklı duyurdu: Çanakkale'deki orman yangınının ilerlemesi durduruldu Bakan Yumaklı duyurdu: Çanakkale'deki orman yangınının ilerlemesi durduruldu Haberi Görüntüle

DAVADAN KAZANILAN TAZMİNAT BURS OLARAK DAĞITILACAK

Vakıftan yapılan açıklamada, "Aynı iftira ve karalamayı katıldığı tv programında tekrar etmesinden ötürü, vakfımızın hukukunu korumak adına dava açacağız. Kazandığımız tazminatı -daha öncekilerde olduğu gibi- ahlaklı gazeteciler olmaları umuduyla iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğiz" denildi.

İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! Haberi Görüntüle

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN BÜYÜK TEPKİ: YALANLAR KANDİL'E YOL OLUR

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da tepkisini şu sözlerle dile getirdi: Ahlak ve şeref çağrımız vaktiyle özür diletmişse de, iftira ve karalama dürtüsüne engel olamamış. Bu alçakların iftiraları yan yana koyulsa İstanbul'dan Kandil'e yol olur. Sebebi Milli Teknoloji Hamlesi gönüllüsü binlerce gencimiz mi, Milli S/İHA’larımız mı? Belki her ikisi de.

Abdi İpekçi suikastinde ismi çok konuşuldu! Kilit isim hayatını kaybetti! Abdi İpekçi suikastinde ismi çok konuşuldu! Kilit isim hayatını kaybetti! Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE AÇILAN DAVALARDA TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLDİLER

T3 tarafından daha önce benzer iftiralara yönelik açılan davalardan yedisi sonuçlandı. İftira atanlar toplam 128.000 TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Bu meblağdan 60.000 TL’si üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesi kararı ile de kesinleşti.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading