Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı'na hakaret eden Sedef Kabaş için 11 yıl 8 ay hapis istemi

Cumhurbaşkanı'na hakaret eden Sedef Kabaş için 11 yıl 8 ay hapis istemi

Son dakika haberleri... Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret eden Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlandı. Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 7 yıla kadar hapis talep edilirken, bakanlar Süleyman Soylu ve Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözlerinden dolayı da "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan toplam 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi.

Gündem

23.01.2024, 18:48

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele1'de katıldığı canlı yayın programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret ederek, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." demişti.

Skandal sözlerin ardından 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklanan Kabaş, cezaevine gönderilmişti.

Bridgerton 4. sezon ne zaman çıkacak? Bridgerton 3. sezon 5. bölüm ne zaman yayınlanacak? Bridgerton 4. sezon ne zaman çıkacak? Bridgerton 3. sezon 5.... Haberi Görüntüle

TOPLAMDA 11 YIL 8 AY HAPSİ İSTENİYOR

Hazırlanan iddianamede, Gazeteci Sedef Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 7 yıla kadar hapis talep edilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözlerinden dolayı da "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan toplam 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading