SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Lapid arasında gülümseten Fenerbahçe diyaloğu: Bizi hep yeniyorlardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Lapid arasında gülümseten Fenerbahçe diyaloğu: Bizi hep yeniyorlardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrail Başbakanı Yair Lapid arasında tebessüm ettiren futbol diyaloğu dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'hangi takımı tutuyorsunuz' sorusuna aldığı cevap sonrası Fenerbahçe'den örnek vermesi herkesi güldürdü.

Gündem

23.01.2024, 19:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir araya geldi. 2008 yılından bu yana Türkiye Cumhurbaşkanı ile bir İsrail Başbakanı'nın ilk kez bir araya geldi.

AK Parti Diyarbakır Sur Belediye Başkan Adayı Mehmet Dilek mi... Haberi Görüntüle

İLİŞKİLERİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARACAK

İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından önceki gün gerçekleşen görüşme ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “Bu görüşme, diplomatik ilişkilerin en üst seviyeye çıkarılacağının ve İsrail ve Türkiye’nin karşılıklı olarak yeniden Büyükelçi ve Başkonsolos atayacağının ilan edilmesi sonrasında bir İsrail Başbakanı ve Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ilk görüşmesi oldu” denildi.

Antalya'yı vuran sağanak ölüme yol açtı! Valilik duyurdu: 6 ilçede... Haberi Görüntüle

BÖLGESEL GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ

Yapılan açıklamada, ayrıca iki liderin terörle mücadele ve genel olarak terör konusunda görüş alışverişinde bulunduğu, İsrail ve Türkiye arasında ekonomi ve enerji alanlarında iş birliği konularında da görüşerek, bölgesel gelişmeleri değerlendirdiği belirtildi.

İki lider ayaküstü sohbet ederken futbol diyaloğu dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrail Başbakanı Yair Lapid arasında geçen diyalog şu şekilde;

Yair Lapid: Tereddüt ediyorum sormaya ama hangi takımı tutuyorsunuz? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir numara milli takm 

Yair Lapid: Fenerbahçe ile kötü anılarım var. Bizi hep yeniyorlardı. Haim Revivo çok iyi arkadaşım

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading