SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'e anlamlı hediye: Gazze'nin tarihini anlatıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'e anlamlı hediye: Gazze'nin tarihini anlatıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atina'da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi. İkili ilişkilerin ele alındığı görüşmede dikkat çeken bir olay yaşandığı belirtildi. Yunan medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Miçotakis'e Gazze'nin tarihi ile ilgili bir kitap hediye ettiğini aktardı.

Gündem

23.01.2024, 21:48

Yunanistan'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir araya geldiği Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e Gazze'nin tarihini anlatan bir kitap hediye etti. 

Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi.

Atina'da Başbakanlık Binası'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis, ortak basın toplantısı düzenledi.

Sultanahmet'te tramvay yayaya çarptı! Haberi Görüntüle

"ARAMIZDA ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOK"

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına 7 gün vizesiz seyahat etmesi konusunu görüştüklerini belirtti. Erdoğan da açıklamasında, "İki komşu arasında görüş ayrılığının olması çok normal. Bizim aramızda çözülemeyecek bir sorun yoktur. Yeter ki büyük resme odaklanalım, denizi geçip derede boğulanlardan olmayalım." ifadelerini kullandı.

Alves Kablo halka arzda Akbank'ta neden yok? Alves kablo Akbank'ta... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'DAN MİÇOTAKİS'E ANLAMLI HEDİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Miçotakis'in basına kapalı gerçekleşen görüşmesinde ise dikkat çeken bir gelişme yaşandığı aktarıldı.

Yunan gazetesi Protothema'nin haberine göre Erdoğan, Miçotakis'e kitap hediye etti. Söz konusu hediyenin Gazze'nin tarihiyle ilgili bir kitap olduğu belirtildi.

Adnan Oktar suç örgütünün cezaları belli oldu! Örgüt üyelerinin soruşturmaları... Haberi Görüntüle

"ATEŞKES VE İNSANİ YARDIM SAĞLANMASI ÖNCELİĞİMİZ OLMALIDIR"

İkili görüşme sonrası yapılan basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'ye ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Görüşmede Gazze başta olmak üzere işgal altındaki Filistin'de yaşanan dramı ele aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Türkiye olarak en başından beri sivillerin hedef alınmasını tasvip etmediğimizi dile getirdik. İnsanlık ve savaş suçları karşısında uluslararası toplum sessiz kalmamalıdır. Ateşkes ve insani yardım sağlanması önceliğimiz olmalıdır." demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading