Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İYİ Partili Türkkan'a sert tepki: Neresinden tutarsanız rezillik, terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İYİ Partili Türkkan'a sert tepki: Neresinden tutarsanız rezillik, terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit ağabeyine küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a tepki göstererek, "Neresinden tutsanız rezillik, terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız." dedi.

Gündem

23.01.2024, 18:16

Bingöl’de esnaf ziyareti sırasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanına gelerek HDP ile yakınlıklarına ilişkin söylemlerde bulunan şehit İsa Gümren'in ağabeyi Tahir Gümren, İYİ Partili Lütfü Türkkan tarafından uzaklaştırıldı.

Türkkan, söylemlerine devam eden şehit ağabeyini susturmaya çalışırken ağza alınmayacak küfürler etti.

Eylem Tok ve katil oğlunun yargılandığı davada yeni gelişme: 2 milyon dolar teklif ettiler! Eylem Tok ve katil oğlunun yargılandığı davada yeni gelişme: 2... Haberi Görüntüle

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

Kabine Toplantısı'nın ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit ağabeyine küfür eden Lütfü Türkkan'a ağır eleştirilerde bulundu.

Bir siyasi partinin en üst düzey yöneticisi tarafından şehit yakınına yapılan edepsizliği aynı alçak zihniyetin farklı bir tezahürü olarak kabul ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

Diyanet'ten o iddialara yalanlama: Çok büyük bir çarpıtma! Diyanet'ten o iddialara yalanlama: Çok büyük bir çarpıtma! Haberi Görüntüle

“REZİLLİK, TERBİYESİZLİK, SAYGISIZLIK, ALÇAKLIK”

“Neresinden tutsanız rezillik, neresinden tutsanız terbiyesizlik, saygısızlık, neresinden tutsanız alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız. Kardeşinin gencecik bedeni PKK örgütü tarafından paramparça edilen bir şehidin yakını onun namusuna, bacısına en ağır hakaretleri küfürleri yaparak bastırmaya çalışmak insanlığa sığmaz.

Üstelik bu kişi ve avanesi önce yapılan rezilliği inkar etmeye, hatta şehit yakınını suçlamaya çalıştılar sonra her şey belgesiyle ortaya konunca kabul etmek zorunda kaldılar. İnsanlıktan da nasibini almamış bu siyasetçi müsveddesinin milletvekili sıfatının da o kutlu çatı altında bir dakika bile durmaya hakkı yoktur.

Mesele sadece Gazze değil! İsrail askerinin kolundaki peçe iyi bakın: 'Sözde' büyük İsrail haritasının içinde Türkiye'de yer alıyor! Mesele sadece Gazze değil! İsrail askerinin kolundaki peçe iyi bakın:... Haberi Görüntüle

“BU KİŞİNİN PARLAMENTODA YERİNİN OLMAMASI LAZIM”

Partinin grup başkan vekilliğinden, genel başkan yardımcılığından ayrılması bir çıkış yolu değildir. Bu kişinin parlamento çatısının altında yerinin olmaması lazım. Başında bir bayan genel başkanın olduğu bu partide bir şehidimizin bacısına küfredilmesi karşısında genel başkan bayanın buna tahammül etmemesi ve kesinlikle bu zatı partisinden ihraç etmesi gerekir.

Van'da bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Van'da bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Haberi Görüntüle

DEVLETE AİT ARAZİLERİ İŞGAL ETMİŞTİ

Duruş bu olması gerekir. Ama ne yazık ki, neymiş başkan yardımcılığından ihraç etmişler. Kimi aldatıyorsunuz yahu, kimi kandırıyorsunuz, al birini vur ötekine. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar şu anda borcu olan ve henüz bu borcu temizleyememiş olan bu kişi aynı zamanda Kocaeli'nde devlete ait arazileri işgal etmiş ve bu işgal sebebiyle orada ciddi sıkıntılar yaşanmıştır.

Bizim kültürümüzde, inancımızda her birimizin annesi, kızı, eşi dokunulmazlığa sahiptir. Bu partinin başındaki hanımefendi şehitlik makamına, milli ve manevi değerlerimize kıymet vermiyorsa hiç değilse kendi cinsiyetinden birisine yönelik bu hakarete tepki göstermelidir.

AK Parti'den DEM Parti'nin yangın iddialarına yanıt: 'Açıklamalar tamamen asılsız' AK Parti'den DEM Parti'nin yangın iddialarına yanıt: 'Açıklamalar tamamen asılsız' Haberi Görüntüle

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KADIN STK’LARINA SESLENDİ

Ey kadın STK'lar, siz ne iş yapıyorsunuz? İlla sizin örgütünüze ait bir bayana, bir kadına küfredilirse, hakaret edilirse o zaman mı ayağa kalkacaksınız? Bir şehidimizin bacısına küfredildiği, hakaret edildiği zaman niçin sokaklara dökülmüyorsunuz? Neden bunun hesabını sormak için yollara çıkmıyorsunuz?

KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? Haberi Görüntüle

ANA MUHALEFETE SESLENEREK: “ŞEHİDİMİZİN BACISINA YAPILAN BU SALDIRIYI NEREYE KADAR GÖRMEZLİKTEN GELECEKSİNİZ?”

Her konuda ilgili ilgisiz kadın hakları diyerek ortalığı birbirine katanların şehidimizin kız kardeşine yönelik bu iğrenç saldırıya karşı derin bir sessizliğe gömülenleri hafızalarımıza nakşediyoruz. Ana muhalefetin başı kadın haklarından, kadına şiddetten bahsediyordu. Ana muhalefetin başı, bu nedir bu? Şehidimizin bacısına yapılan bu saldırıyı acaba siz nereye kadar görmezlikten geleceksiniz? Hani sen kadın haklarını savunuyordun?

Sözde genel başkanlar, sözde siyasetçiler, sözde sivil toplum kuruluşları vardı. Bunların hiçbiri derhal harekete geçmemekle aslında amaçlarının başka olduğunu göstermiştir. Bu ülkede her kim İstanbul Sözleşmesi adını kullanırsa kadınlarımız kendi adlarını sapkın ideolojilerini kullandığı için tepki göstermelidir.

Buldukları her fırsatta şehit yakınlarını, gazileri tahrik eden zihniyetin asıl yüzü Bingöl'deki hadiseyle bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hayatları boyunca milletin hayrına tek bir iş yaptıkları, ülkeye bir eser ve hizmet yaptıkları görünmemiş olanların ne derece nobran, küstah, terbiyesiz hale gelebildiklerini hep birlikte takip ediyoruz.

Bingöl'deki edepsizliğin sonuna kadar takipçisi olacak, bu şahsın milletvekilliğinin sonlandırılması dahil en ağır bedelleri ödemesi için siyasi ve hukuki olarak takipçisi olacağız. PKK terör örgütünü nasıl sınırlarımız içinde bitirme noktasına getirdiysek, sınırlarımız dışında peşini bırakmıyorsak, örgütün siyasi uzantılarını ve onlarla aynı çuvala girenleri de milletimize ifşa etmeyi sürdüreceğiz.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading