Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında ''Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul'u fethederken sahip olduğu inanç, kararlılık ve azim, bugün bize Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir.'' dedi.

Gündem

29.05.2024, 09:59

Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet, 29 Mayıs 1453'te İstanbul'u fethetti. O tarihten bu yana İstanbul'un fethi yurtta tüm coşkuyla kutlanmaya başlandı. 

Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Fethi'nin 571. yılı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek Haberi Görüntüle

''MUHTEŞEM ZAFERİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü mesajı şöyle:

Dünya tarihinin ve tarihimizin muhteşem zaferlerinden biri olan İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümünü kutluyorum. Fethin ruhunu anlamak için, bu mübarek zaferin nasıl kazanıldığını iyi bilmek gerekiyor. Askeri dehası, kahraman ordumuzun azim ve kararlılığı ile aziz milletimizin bir kıtaya kök salmasına vesile olan fethin ardından, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörü ve adaletli yönetimiyle İstanbul, farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez olmuştur.

Serdar Ortaç tanıdıklarından 5 bin TL mi istedi? Serdar Ortaç'ın evine haciz mi geldi? Serdar Ortaç tanıdıklarından 5 bin TL mi istedi? Serdar Ortaç'ın... Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE YÜZYILI HEDEFİNE ULAŞMA YOLUNDA YOLUNDA İLHAM VERMEKTEDİR''

Tarihinin izlerini günümüze taşıyan; sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul, çağımızda ülkemizin iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak dünyanın en gözde şehirleri arasındadır. Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul'u fethederken sahip olduğu inanç, kararlılık ve azim, bugün bize Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir.

Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken iptal kararları Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken iptal kararları Haberi Görüntüle

''FATİH SULTAN MEHMET İLE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUM''

İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü vesilesiyle, bu eşsiz güzellikteki dünya şehrini bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ile aziz şehitlerimizi rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading