SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya Başbakanı Sanchez'e övgü: Batı’nın yiğidi çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya Başbakanı Sanchez'e övgü: Batı’nın yiğidi çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan dönüşü uçaktaki açıklamalarında İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in Gazze'deki olaylar karşısında dik duruşu için “Batı’nın en yiğidi ‘Sanchez’ çıktı” ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 21:49

Yoğun diplomasi trafiğine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 yıl aradan sonra gittiği Yunanistan'da önemli temaslarda bulunurken Türkiye'ye dönüş yolunda uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de akan kanın durması için yoğun çaba sarf ederken Batı dünyası, İsrail'in soykırımı karşısında sessizliğe gömüldü ve 3 maymunu oynamaya başladı ancak bebek katili İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya kafa tutan ve Filistin halkına destek veren İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'e Erdoğan'dan övgü geldi.

Mersin'de vahşice katledilmişti! Özgecan Aslan 9. yılında mezarı başında anıldı! Haberi Görüntüle

''BATI'NIN YİĞİDİ ÇIKTI''

Erdoğan, açıklamalarında şu ifadeler yer aldı: "İspanya Başbakanı Sanchez Batı ülkeleri içerisinde gerçekten en yiğidi çıktı. Bütün olumsuzluklara rağmen, Sanchez ileri giderek Filistin'in Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınması noktasında kararlılığını ortaya koydu.''

Meteoroloji'den o illere şiddetli sağanak uyarısı! Vatandaşları uyardı! 21 Şubat... Haberi Görüntüle

''TEKLİF YAPACAĞIM''

Sanchez'den övgüyle bahseden Erdoğan, ''İspanya, Sanchez ile “Filistin'in Avrupa Birliği tarafından tanınması için teklifimi yapacağım” diyecek kadar yiğit çıktı. Onun için ben kendisini alkışlıyorum." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading