SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dubai'de diplomasi trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dubai'de diplomasi trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun diplomasi trafiği BAE’de devam ediyor. BAE'de iklim zirvesine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının yapılacağı alanda Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ve BM Genel Sekreteri tarafından karşılanırken Guterres'le samimi selamlaşma ve tokalaşma görüntüsü dikkat çekti. İkili zirve öncesi samimi pozlar verdi. Erdoğan ayrıca liderlerle ikili görüşmeler yaptı.

Gündem

23.01.2024, 21:47

Diplomasi trafiğine kaldığı yerden devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28'inci Taraflar Konferansı (COP28) kapsamında düzenlenecek Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ne katılmak üzere dün akşam BAE'ye gitti. 

Erdoğan'ı, Dubai Uluslararası Havalimanı'nda, BAE Devlet Başkan Yardımcısı Şeyh Mansur bin Zayid Al Nahyan, Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer, Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ve ilgililer karşıladı.

Sevgilisine 9 kez kafa attı! Mahkeme yıllarca hapise mahkum etti! Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'A DUBAİ'DE SAMİMİ KARŞILAMA

Dünya liderleri, Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ne katılmak için Dubai'ye geldi. BAE'de iklim zirvesine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının yapılacağı alanda Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ve BM Genel Sekreteri tarafından karşılanırken Guterres'le samimi selamlaşma ve tokalaşma görüntüsü dikkat çekti. İkili zirve öncesi samimi pozlar verdi.

Kara kış bitti! Meteoroloji tarih verdi: Ülke genelinde sıcaklıklar artacak!... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'DAN PEŞ PEŞE GÖRÜŞMELER

Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ndeki ikili temasları kapsamında İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf'un yanı sıra İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Brezilya Cumhurbaşkanı Luiz Lula da Silva, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. 

Karadeniz'de esrarengiz ses! Kaynak tam 36 saattir çözülemedi: Geriye tek... Haberi Görüntüle

İKLİM ZİRVESİNE KATILACAK

Erdoğan, Dubai'de düzenlenecek Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ne katılacak ve bazı ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler yapacak. Zirvede, iklim değişikliğiyle mücadele politikaları başta olmak üzere çevre sorunları, enerji, gıda, sağlık gibi muhtelif konularda liderler düzeyinde görüş alışverişinde bulunulacak. 

Selçuk Bayraktar duyurdu: Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı Haberi Görüntüle

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dubai'de düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekimine katıldı.

AK Parti'nin Antalya adayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP şehirlerimize... Haberi Görüntüle

GAZZE İÇİN ÇAĞRI YAPACAK

Erdoğan, liderlerle yapacağı görüşmelerde başta Gazze'deki son durum olmak üzere uluslararası gelişmeleri ve ikili ilişkileri de ele alacak. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları karşısında ateşkes çağrısı yapan ve akan kanın bir an önce durması için yoğun çaba sarf eden Erdoğan, Filistinliler için çağrı yapıp dünya liderlerine seslenecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading