SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başıboş sokak köpeği sorunu için net mesaj: Mutlaka çözülecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başıboş sokak köpeği sorunu için net mesaj: Mutlaka çözülecek

Başıboş sokak hayvanlarına ilişkin artan şikayetleri farkında olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Başıboş sokak hayvanlarıyla ilgili artan şikayetleri farkındayız. Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız.'' ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 21:49

Önceki gün Ankara'nın Kafkas Mahallesi'nde sahipsiz köpeklerin saldırısı sonucu İlkokul 4. sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz ağır yaralandı ve apar topar hastaneye kaldırıldı. 

Tunahan Yılmaz'ın Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi çocuk yoğun bakım bölümündeki tedavisi devam ediyor. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

22 Şubat İstanbul'da gün boyu elektrik kesintisi olacak! BEDAŞ-AYEDAŞ duyurdu!... Haberi Görüntüle

BAKAN YERLİKAYA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakan Yerlikaya, paylaşımında şu ifadeleri kullandı; ''Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kafkas Mahallesi’nde dün sabah saat 08.45 sıralarında okuluna gitmek için evinden çıkan ilkokul 4. sınıf öğrencisi T.Y. adlı çocuğumuzun, başı boş köpeklerce  saldırıya uğraması ve ağır yaralanması üzerine; Olayın, Mülkiye Müfettişlerince tüm yönleri ile araştırılması için soruşturma açılmıştır. Saldırı sonrası ağır yaralanan çocuğumuza acil şifalar diliyor, ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum''

Kilise saldırısıyla ilgili yeni gelişme: Aracı getiren teröristin giriş görüntüleri... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN: MUTLAKA ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ

Haliç Kongre Merkezi'nde "Dünya İnsan Hakları Günü İnsanlığın Yüzü Programı"nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başıboş sokak köpeğ sorunu için net mesaj verdi. Erdoğan, ''Başıboş sokak köpeklerinin zarar verdiği insanlarımızın haklarını korumanın da görevimiz olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.  Artan şikayetlerin farkındayız. Önceki gün Ankara'da yaşanan ve bir evladımızın ağır yaralandığı elim hadise hepimizin yüreğini dağlamıştır. Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading