Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat depremlerine ilişkin mesaj: Asrın birlikteliği ortaya konuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat depremlerine ilişkin mesaj: Asrın birlikteliği ortaya konuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından 6 Şubat depremlerine ilişkin mesaj yayımladı. Erdoğan, 6 Şubat'ta ilk depremin meydana geldiği saat olan 04.17'de paylaştığı mesajında "Bir yıl önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerde kaybettiğimiz canların acısı ilk günkü tazeliğiyle yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor. Devletimiz tüm imkânlarıyla anında harekete geçerken Türkiye tek yürek, tek bilek olmuş, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koşmuş, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliği ortaya konulmuştur. " ifadelerini kullandı.

Gündem

06.02.2024, 15:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

Erdoğan, 6 Şubat'ta ilk depremin meydana geldiği saat olan 04.17'de paylaştığı mesajında bir yıl önce yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin acısının ilk günkü tazeliğiyle yürekleri yaktığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gitti: Gazze'nin sesi olacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gitti: Gazze'nin sesi olacağız Haberi Görüntüle

''TÜRK MİLLETİNİN BAŞISAĞOLSUN''

Hayatını kaybeden 53 bin 537 kişinin her birine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Erdoğan, şu iifadeleri kullandı;

"Asrın felaketinde yaralanan 107 binin üzerindeki vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi tekrarlamak istiyorum. Tedavileri halen devam eden yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar niyaz ediyorum. İnsanlık tarihinin en kadim yerleşim yerleri arasında bulunan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten çok büyüktü. Böylesine büyük felaketler, büyük acılar aynı zamanda milletlerin birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin gücünün sınandığı dönüm noktalarıdır.

Yasa teklifinde sona gelindi! Uymayanlara hapis cezası: 7 Madde de sokak köpekleri düzenlemesi netleşti! Yasa teklifinde sona gelindi! Uymayanlara hapis cezası: 7 Madde de... Haberi Görüntüle

''VATANDAŞLARIMIZI GÜVENLİ YUVALARINA KAVUŞTURUNCAYA KADAR ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ''

''Vatandaşlarımızı güvenli yuvalarına kavuşturuncaya kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz'' diyen Erdoğan, ''Hamdolsun milletimiz bu acı ve bir o kadar da tarihi sınamayı başarıyla vermiştir. Devletimiz tüm imkânlarıyla anında harekete geçerken Türkiye tek yürek, tek bilek olmuş, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koşmuş, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliği ortaya konulmuştur. Toprağa verdiğimiz canlarımızı Fatihalarla, dualarla, hüzünle yad ederken milletimize verdiğimiz sözleri tutmak için canla başla çalışıyoruz. Bu çalışmaları, şehirlerimizi inşa ve ihya ederek ayağa kaldırıncaya, evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı da güvenli yuvasına kavuşturuncaya kadar sürdüreceğiz. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara maruz bırakmasın." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading