Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler Türk Konseyi zirvesi için Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler Türk Konseyi zirvesi için Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet'te Türk Konseyi Genel Sekreterliği binasının açılışını yaptı. Liderler daha sonra zirve için tekneyle Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na gitti.

Gündem

23.01.2024, 18:17

Sultanahmet'te bulunan Türk Konsey Binası için açılış töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev katıldı.

Somali'nin yeni Ankara Büyükelçisi Mohamed: 'Erdoğan'ın 2011'deki ziyareti dönüm noktası oldu' Somali'nin yeni Ankara Büyükelçisi Mohamed: 'Erdoğan'ın 2011'deki ziyareti dönüm noktası... Haberi Görüntüle

BİNAYI GEZDİLER

Binanın açılışını Erdoğan, konsey üyesi ülkelerin başkanları ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerden kesilen kurdelelerin anı olarak saklamalarını istedi. Liderler açılış öncesi, binayı da gezdi.

Son dakika... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin Başbakanı Mustafa ile görüştü Son dakika... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin Başbakanı Mustafa ile... Haberi Görüntüle

SOHBET ETTİLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev teknede sohbet etti.

Ege Denizi'nde deprem! Hangi iller sarsıntıyı hissetti: Kaç şiddetinde deprem oldu Ege Denizi'nde deprem! Hangi iller sarsıntıyı hissetti: Kaç şiddetinde deprem... Haberi Görüntüle

LİDERLER ADAYA DENİZ YOLUYLA GELDİ

Açılışın ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev deniz yoluyla Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na geldi. Liderleri taşıyan tekneye sahil güvenlik ekipleri eşlik etti.

Ömer Halisdemir'in katiline Harp Okulu'nu veren amiral! Bu kadarını ancak bir Yunan yapabilirdi Ömer Halisdemir'in katiline Harp Okulu'nu veren amiral! Bu kadarını ancak... Haberi Görüntüle

CUMA NAMAZINA GEÇTİLER

Liderler, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki karşılama töreni sonrasında, cuma namazı için Fatin Rüştü Zorlu Camii'ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde, "Yeşil Teknolojiler ve Dijital Çağda Akıllı Şehirler" temasıyla gerçekleştirilen Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'ne katılmak üzere Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na gelen liderler, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan tarafından karşılandı. Daha sonra Fatin Rüştü Zorlu Camisi'ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve misafir ülkelerin liderleri, cuma namazını burada kıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading