SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü tuttu: Ölmeden görmek nasip oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü tuttu: Ölmeden görmek nasip oldu

Artvin’de 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni Yusufeli ilçe merkezi için doğalgaz isteyen 91 yaşındaki Binali Polat’ın isteği gerçek oldu. Verdiği sözü tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Binali Polat, “Doğal gazı gönderdin Paşam. Biz de koca Yusufeli’nde ısınıyoruz. Bu hayır sana da yeter bize de” diyerek hem teşekkür hem de dua etti.

Gündem

23.01.2024, 21:45

Artvin’de Çoruh Nehri üzerinde temelden 275 metre yüksekliğiyle kemer baraj sınıfında Türkiye’nin birinci, dünyanın 5. en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES projesi, inşa edildi. Yusufeli Barajı ve HES projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 22 Kasım 2022 yılında su tutmaya başladı. Bir yıl önce düzenlenen törende evleri baraj suları altında kalan hak sahiplerine evleri teslim edildi.

Son dakika: Muğla'da korkutan deprem! AFAD detayları açıkladı Haberi Görüntüle

BİNALİ POLAT'IN DOĞALGAZ İSTEĞİ

Hak sahibi olan 91 yaşındaki Binali Polat, törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan evinin anahtarını aldığı sırada doğalgaz isteğinde bulunmuştu. Yeni ilçeye doğalgaz isteyen Binali Polat’ın isteğini geri çevirmeyen Erdoğan törende dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e talimat vermişti. Erdoğan, “Talimatı verdim. Enerji bakanımız dedi ki biraz yolu uzak. Uzak muzak yok, biz aşığız. Ferhatız dağları deleriz ve ulaşırız” diyerek bir an önce doğalgazın ilçeye verilmesini istemişti.

Çağlayan Adliyesi'ndeki alçak saldırıyla ilgili yeni gelişme: Saldırının talimatını kimin... Haberi Görüntüle

''ÖLMEDEN KULLANMAK NASİP OLDU''

Aradan geçen tam bir yıl sonra Yusufeli ilçesine doğalgaz bağlanırken, ilçe sakinleri soğuk havaları doğalgazla karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Binali dede, “Doğalgazı gönderdin Paşam. Biz de koca Yusufeli’nde ısınıyoruz. Bu hayır sana da yeter bana da. Ölmeden doğalgazı kullanmak da nasip oldu” diyerek kendisine hem dua hem teşekkür etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading