Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Seçim sahada kazanılır sandıkta tescil edilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Seçim sahada kazanılır sandıkta tescil edilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandık Yönetim Kurulu İftarı" programında konuştu. Erdoğan, "Her seçim dönemini milletimize geçmişte yaptıklarımızın hesabını verme ve gelecekte yapacaklarımızın ruhsatını alma vesilesi olarak gördük." dedi.

Gündem

04.04.2024, 15:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sandık Yönetim Kurulu İftarı" programında konuştu. Erdoğan, "Her seçim dönemini milletimize geçmişte yaptıklarımızın hesabını verme ve gelecekte yapacaklarımızın ruhsatını alma vesilesi olarak gördük." dedi.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle: Gençler, dünyanın dört bir yanında zulüm gören tüm kardeşlerimiz için dua ediyoruz. Yetime, öksüze, başı dara düşen herkese sahip çıkmaya devam edeceğiz. Osman Karaaslan kardeşime bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Hakkın rızasını hakkımızın duasını almak için çalıştık. İstanbul'u belediye başkanı olarak yönetirken de başbakan ve cumhurbaşkanı olarak ülkemize hizmet ederken de hep bu gaye için çaba sarf ettik.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri | GİRESUN Belediye Başkanlığı seçim sonuçları - Hangi parti kazandı - kim önde? 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri | GİRESUN Belediye Başkanlığı seçim... Haberi Görüntüle

"HER SEÇİM BİR FIRSAT"

Milli iradenin üstünlüğüne tüm kalbiyle inanan kadro olarak yetkiyi hiçbir zaman başka yerlerde aramadık. Milletten alamadıkları iktidar yetkisi darbe eliyle gasp etmeye can atanlar vardı. Pek çok kirli pazarlığın yapıldığına şahit olduk. CHP'nin İstanbul'daki büyükşehir adayı bu oyunların peşinde. Benim halkım bu seçimlerde Ekrem efendiye böyle bir yol göstermeyecek. Her seçim dönemini milletimize geçmişte yaptıklarımızın hesabını verme ve gelecekte yapacaklarımızın ruhsatını alma vesilesi olarak gördük.

Arkadaş edinmek ömrü uzatıyor: Uzun ömür avcısından altı öneri! Daha uzun ve sağlıklı nasıl yaşanır? Arkadaş edinmek ömrü uzatıyor: Uzun ömür avcısından altı öneri! Daha... Haberi Görüntüle

"MURADIMIZA ERECEĞİZ"

Biz Allah'ın izniyle muradımıza ereceğiz. Kazanmak değil kaybettirmek için ortada dolaşanların motivasyon kaynaklarının hiç de masum olmadığı açıktır. Bavul bavul dolarlar bu görüntülerin siyaseti kirlettiği ortamda kimse böyle bir tabloyu siyasi görüş farklılığıyla izah edemez. Siz sırtınızı dönseniz de hakikatler değişmiyor. Bu seçimde bilhassa İstanbul'da şehrin geleceğiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir oyun oynanıyor.

Ülkemizde zübük siyasetini horlatanların niyeti bugün İstanbul'u yarın tüm ülkeyi yağmalamaktır. Allah'tan tek ayak üstünde yalan söyleyenlerin şerrinden hepimizi korumasını diliyorum. Sandığın kazası 5 yılda bir olabiliyor. İstanbul'un 5 yılı kaybolup gitti, bir 5 yılı daha aynı akıbete uğratamayız.

Bugün sandık görevlisi arkadaşlarımızla bu salonda bir aradayız. Seçim sahada kazanılır sandıkta tescil ettirilir. Sahada yoksanız sandıktan zaten bir şey çıkmaz. Sandığı iyi kontrol edemezseniz de sahadaki emeğinizin bir kısmı heba olur. Sizler canla başla çalıştınız.

AK Parti ve Cumhur İttifakı'na sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. Bizim kimsenin oyunda gözümüz yok. Bize emanet edilmiş tek bir kardeşimizin oyunun zayi edilmesine rıza gösteremeyiz. Her şeyi adım adım izleyeceğiz. Her şeyin hukuka, hakkaniyete adalete uygun bir şekilde yürümesi için tüm süreç bitene kadar bir an bile vazifemizi ihmal etmeyeceğiz.

Görevleri başında katledilmişlerdi! Filistin'de öldürülen gazeteciler için basın mensupları İstanbul'da bir araya gelecek! Görevleri başında katledilmişlerdi! Filistin'de öldürülen gazeteciler için basın mensupları İstanbul'da... Haberi Görüntüle

"İSTANBUL 1 NİSAN'DA GÖZLERİNİ YENİ BİR DÖNEME AÇACAK"

Yerimize yedek bir görevli gelmeden, bulunduğumuz mahalden ayrılmayacağız. Seçim günleri her türlü provokasyona açık günlerdir. Sandık görevlilerimizin kaynağı teşkilatımız olmayan hiçbir bilgiye itibar etmemeleri gerekir. Her türlü olağandışı tutum mutlaka kayıt altına alınmalıdır. Biz Murat kardeşimizi şehrin geleceğe hazırlanması hususundaki becerisine güveniyoruz. 1 Nisan'da İstanbul'un gözlerini yeni bir döneme açacağına inanıyorum. 31 Mart seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading