SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şanghay Beşlisi toplantısına katılacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şanghay Beşlisi toplantısına katılacağız

Rusya dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eylül ayında Şanghay Beşlisi, Özbekistan’da toplanacak. Görüşmemizde Sayın Putin de rica etti; nasip olursa biz de inşallah oradaki toplantıya katılacağız." dedi

Gündem

23.01.2024, 19:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de yaptığı görüşmenin ardından Türkiye dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu.

Sevgilisine 9 kez kafa attı! Mahkeme yıllarca hapise mahkum etti! Haberi Görüntüle

ÇİN-TAYVAN GERGİNLİĞİ

Çin ile Tayvan arasında yaşanan geirilime değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Biz hepsine hazırız, bir sıkıntı yok. Bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ukrayna’daki savaş ve koronavirüs salgınının küresel ekonomi ve istikrara olumsuz etkilerinin sürdüğü bir dönemde yeni bir krizin ortaya çıkmasına izin vermemeliyiz. Tayvan’la ilgili ortaya çıkan gerginliğin azaltılması için tüm tarafların sağduyulu ve itidalli hareket etmesi çok çok önemli.'' dedi.

Marmara Denizi'ne denizanası istilası! Son 30 yılda böylesi görülmemişti! Bazılarının... Haberi Görüntüle

''EYLÜL AYINDA ŞANGAY BEŞLİSİ ÖZBEKİSTAN'DA TOPLANACAK

Şanghay Beşlisi'nin Eylül ayında toplanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Şanghay Beşlisi, Özbekistan’da toplanacak. Görüşmemizde Sayın Putin de rica etti; nasip olursa biz de inşallah oradaki toplantıya katılacağız. Şanghay Beşlisi’nin gerek üyeleri gerek gözlemci ya da diyalog ortağı olarak oraya katılacak olanlarla biz de beraber olalım diyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Bakan Uraloğlu'ndan İmamoğlu'na 'Davet' yanıtı: Derdimiz İstanbul’a hizmet olmalı Haberi Görüntüle

''İNŞALLAH BEN DE ORAYA KATILACAĞIM''

Birçok ülkenin toplantıya katılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Örneğin Çin geliyor, öbür tarafta Suud gelecek, Katar gelecek. Orada onlarla bir arada olmayı hedefliyoruz. Şu anda fevkalade bir durum olmazsa inşallah ben de oraya katılacağım. Orada bunları çok daha iyi değerlendiririz.'' şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading