Yandex Metrica
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a gitti! Gazze'de kalıcı ateşkes arayışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a gitti! Gazze'de kalıcı ateşkes arayışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni haftada 2 önemli ziyaret gerçekleştirecek. Gazze diplomasisine devam Erdoğan, bugün Katar'a gitti. Erdoğan daha sonra da Yunanistan'a ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, gittiği ülkelerde ikili ilişkilerin yanı sıra Gazze'de kalıcı ateşkes için dünyaya seslenecek.

Gündem

23.01.2024, 21:47

Yoğun diplomasi trafiğine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni durağı önce Katar sonra Yunanistan olacak. Erdoğan, gittiği ülkelerde ikili ilişkilerin yanı sıra Gazze'de kalıcı ateşkes için dünyaya seslenecek.

Türkiye yaşlanıyor! Nüfus artış hızı Avrupa ülkelerinin gerisinde kaldı! Haberi Görüntüle

GAZZE'DE KALICI ATEŞKES ARAYIŞI

Bugün öğle saatlerinde Doha'ya giden Erdoğan, Katar emiri Al Sani ile bir araya gelecek. Erdoğan'ın temaslarında ana gündem maddesi, eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan ve 16 bine yakın masum Filistinliyi katleden İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve kalıcı ateşkes çabaları olacak. Görüşmelerde, kalıcı ateşkes zemininin oluşturulması için atılması gereken adımlar masaya yatırılacak.

MSB Haftalık Bilgilendirme Raporu'nu açıkladı! Mehmetçik hainlerin enselerinde: İki ayda... Haberi Görüntüle

İKİLİ İLİŞKİLER ELE ALINACAK

Erdoğan’ın, Katar Emiri Al Sani ile görüşmesinde İsrail-Filistin çatışmalarının yanı sıra ikili ve bölgesel ilişkilerin de gündeme gelmesi bekleniyor. İki liderin; ekonomik ilişkiler, yatırımlar, ticari ilişkiler ve savunma sanayinde işbirlikleri gibi alanlardaki gelişmelerin değerlendirmesi de öngörülüyor.

Marmara Denizi'ne denizanası istilası! Son 30 yılda böylesi görülmemişti! Bazılarının... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN PERŞEMBE GÜNÜ ATİNA'YA GİDECEK

Katar'daki temaslarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Aralık Perşembe günü ise, Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gidecek. Yunan başkentinde önceki ziyaretlere kıyasla daha olumlu bir atmosfer olduğu belirtilirken, iki ülke arasında bir dizi işbirliği anlaşması imzalanması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading