banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı BM Zirvesi sonrası AK Parti'den ilk açıklama!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, BM Zirvesi sonrası yaptığı açıklamada, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sn. Zelenski ve Sn. Putin nezdindeki girişimleri sonuç vermeye devam ediyor.' ifadelerine yer verdi.

Gündem 22.09.2022, 17:34
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı BM Zirvesi sonrası AK Parti'den ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Zirvesi sürecindeki gelişmeler hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik şu ifadelere yer verdi: 

Cumhurbaşkanımızın BM Zirvesi’nde yaptığı konuşma insanlığın vicdanı olma, diplomasi yoluyla barışa güç verme ve dünyada daha adaletli bir düzen oluşturma konusunda Türkiye’nin kapsayıcı gücünü bir kere daha gösterdi.

TÜRKİYE'NİN TAHIL KORİDORUNDAKİ ROLÜ BM'DE TAKDİR GÖRDÜ 

Türkiye'nin tahıl koridorundaki rolünün BM'de takdir gördüğünü belirten Çelik, "Türkiye, Tahıl koridoru anlaşması da dahil olmak üzere yürüttüğü bir dizi girişim ile Karadeniz'de ve dünyada barışın temini için istikrar sağlayıcı kilit bir aktör olduğunu ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanımızın bu rolü BM Zirvesi’nde tüm ülkelerden takdir görmüştür." ifadelerine yer verdi. 

'CUMHURBAŞKANIMIZIN GÜÇLÜ DİPLOMASİSİ OLUMLU GELİŞMELER ÜRETİYOR'

Çelik açıklamasına şu şekilde devam etti: 

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Zelenski ve Sayın Putin nezdindeki girişimleri sonuç vermeye devam ediyor. Türkiye'nin güçlü katkılarıyla Ukrayna ile Rusya arasında savaş esirlerinin mübadelesi gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanımızın güçlü diplomasisi, olumlu gelişmeler üretmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaş sürecinde ortaya koyduğu diplomatik performansın çok önemli olduğuna dikkat çeken, "Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin ortaya koyduğu diplomatik performans, Türkiye'nin dünyada hiçbir ülkeyle kıyaslanmayacak bir noktada olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türkiye, barışın tesisi için en güçlü odaktır." sözlerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!