Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Cemevleriyle ilgili yeni karar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Cemevleriyle ilgili yeni karar!

Cemevlerinin Aydınlatma Giderlerinin Ödenmesine Dair Kültür ve Turizm Bakanlığı Yönetmeliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.   

Gündem

29.04.2024, 10:50

Cemevlerinin Aydınlatma Giderlerinin Ödenmesine Dair Kültür ve Turizm Bakanlığı Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre, cemevinin, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından yapılan tespite göre, aydınlatma giderlerinin ödenmesi için bulunduğu ildeki il kültür ve turizm müdürlüğüne yazılı talepte bulunduktan sonra ödemeler yapılacak.

Prof. Dr. Nurcan Meral Özel kimdir? Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü değişti! Prof. Dr. Nurcan Meral Özel kimdir? Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü... Haberi Görüntüle

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞININ BÜTÇESİNDEN ÖDENECEK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan yönetmelikte, Cemevlerinin aydınlatma giderlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden ödenmesinde uygulanacak usul ve esaslar yer aldı.

İletişim Başkanı Altun'dan ABD'ye uyarı: 'Terör örgütlerine desteğin kesilmesi, Türkiye'nin müttefiklerinden en doğal beklentisidir' İletişim Başkanı Altun'dan ABD'ye uyarı: 'Terör örgütlerine desteğin kesilmesi, Türkiye'nin... Haberi Görüntüle

GİDERLER İÇİN YAZILI TALEPTE BULUNMAK ŞART 

Yönetmeliğe göre, cemevinin, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından yapılan tespite göre, aydınlatma giderlerinin ödenmesi için bulunduğu ildeki il kültür ve turizm müdürlüğüne yazılı talepte bulunması gerekecek.

Sayaç tefrik işlemlerinin kontrolünün cemevinin unsurları dikkate alınarak il müdürlüğünün teknik personeli tarafından yapılması zorunlu olacak.

Erzurum'da yarın okullar tatil mi edildi 15 Mayıs? Erzurum'da yarın okullar tatil mi edildi 15 Mayıs? Haberi Görüntüle

HER YIL KONTROL

Aranan koşulların sağlandığı tespit edilen cemevlerinin aydınlatma giderinin fatura ibrazına bağlı olarak ödeneceği il müdürlüğünce cemevine bildirilecek. Aydınlatma gideri ödenen cemevleri, il müdürlüğü tarafından her yıl yerinde kontrol edilecek.

Son dakika: Terör örgütüne Mehmetçik darbesi: MSB duyurdu: 5 PKK'lı terörist öldürüldü Son dakika: Terör örgütüne Mehmetçik darbesi: MSB duyurdu: 5 PKK'lı... Haberi Görüntüle

HANGİ HALLERDE ÖDEME YAPILMAYACAK

Yönetmelikte ayrıca, ödeme yapılmayacak haller de belirlendi. Buna göre, cemevi dışında kaldığı tespit edilen ticari amaçla kullanılan bölümlerin aydınlatma giderleri Bakanlık bütçesinden ödenmeyecek ve hükümlere uyulmaması halinde ödenmesi gereken faiz, gecikme faizi, gecikme zammı, kesme-bağlama bedeli gibi her türlü bedel abone tarafından ödenecek. Bu bedellerden Başkanlık sorumlu tutulamayacak.

 

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading