banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Stoltenberg'i kabul etti! Görüşme 2,5 saat sürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg görüşmesi iki buçuk saat sürdü. Görüşmede tahıl koridoru anlaşması ve İsveç ile Finlandiya'nın NATO üyeliği konuları masaya yatırıldı.

Gündem 04.11.2022, 20:15 04.11.2022, 21:52
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Stoltenberg'i kabul etti! Görüşme 2,5 saat sürdü

Erdoğan ile Stoltenberg'in görüşmesi iki buçuk saat sürdü. Görüşmede tahıl koridoru anlaşması ve İsveç ile Finlandiya'nın NATO üyeliği konuları masaya yatırıldı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul'da gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

"Türkiye, NATO'nun önemli müttefikidir ve ortak güvenliğimize büyük katkılarda bulunmaktadır." diyen Stoltenberg, Türkiye'nin özellikle NATO'nun terörle mücadelesi ve Irak'taki misyonunda kritik rol oynadığını söyledi.

NATO'nun deniz ve hava savunmasına da Türkiye'nin önemli bir destek verdiğinin altını çizen Stoltenberg, NATO'nun da Türkiye'nin güvenliğine hava savunmasını güçlendirme, Doğu Akdeniz'de ve Karadeniz'de hava ve deniz desteğiyle katkıda bulunduğunu kaydetti.

Dayanışmanın önemli olduğuna vurgu yapan Stoltenberg, "Bu neslin en büyük güvenlik krizini yaşıyoruz." değerlendirmesini yaparak Çavuşoğlu'yla görüşmede, Ege'deki durum, terörle mücadele, Finlandiya ile İsveç'in NATO üyeliği ve Ukrayna'ya verilecek desteğin masaya yatırıldığını anlattı.

BAKAN AKAR'LA ŞEHİTLER ABİDESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Çanakkale'de Gelibolu Yarımadası'ndaki Şehitler Abidesi'ni ziyaret edip, mezarlara karanfil bıraktı. Stoltenberg'e, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik etti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a tahıl koridoru anlaşmasının devam etmesindeki rolü nedeniyle teşekkür etti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Erdoğan ile İstanbul'da yaptığı görüşmeyi sosyal medya mesajında değerlendirdi.

Erdoğan tarafından ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Stoltenberg, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ukrayna tahıl anlaşmasının devam etmesindeki hayati rolü nedeniyle teşekkürlerimi ilettim." ifadesini kullandı.

Erdoğan ile görüşmesinde ayrıca Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik başvurularının sonuçlandırılmasını ele aldıklarını aktaran Stoltenberg, iki ülkenin üyeliğinin ittifakı güçlendireceğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!