Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hataylılara seslendi: 'Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hataylılara seslendi: 'Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı Hatay'daki iftar programında vatandaşlara telefon aracılığıyla seslendi. Erdoğan, Hatay'ın Cumhur İttifakı tarafından kazanılmasıyla ilgili olarak "Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu. Biz zaten inanmıştık ve artık Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz. Bundan sonraki süreçte gerek Cumhurbaşkanı olarak şahsım, gerek kabinem, gerekse Cumhur İttifakı olarak inşallah Hatay'a olan hizmetlerimizi çok daha kararlı bir şekilde artıracağız." ifadelerini kullandı.

Gündem

09.04.2024, 10:05

Merkez Antakya ilçesindeki Türkiye Kore Dostluk Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen iftar programına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı. Telefon aracılığıyla vatandaşlara seslenen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün malum Yüksek Seçim Kurulu Hatay'la ilgili nihai kararını verdi ve bundan sonraki süreç içerisinde artık bu malum tiplerin yapacakları yanlış yollar, müracaatlar, herhangi bir netice de veremeyecektir. Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu. Biz zaten inanmıştık ve artık Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz. Bundan sonraki süreçte gerek Cumhurbaşkanı olarak şahsım, gerek kabinem, gerekse Cumhur İttifakı olarak inşallah Hatay'a olan hizmetlerimizi çok daha kararlı bir şekilde artıracağız, geliştireceğiz ve geçmişte nasıl Hatay'a hizmetler vermişsek, bu hizmetleri bundan sonra da devam ettireceğiz."

Numan Kurtulmuş'tan AK Parti'ye anayasa ziyareti: Yeni anayasa içeriği için tarih verdi Numan Kurtulmuş'tan AK Parti'ye anayasa ziyareti: Yeni anayasa içeriği için... Haberi Görüntüle

"BAYRAMDAN SONRA HATAY'A GELECEĞİM"

Depremler dolayısıyla büyük yara alan Hatay'a yapıla yardımların devam edeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı'ndan sonra kente geleceğini söyledi. Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı: "Hepsinden öte Hatay'ın bu talihsiz deprem olayından sıkıntılarını da bir an önce aşmanın gayreti içerisinde olacağız ve bu konuda hiç endişeniz olmasın. Bayramdan sonra inşallah şahsım da heyetimle beraber bir Hatay ziyareti yapacağız. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif'inizi tebrik ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramı'mızın da ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading