Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu: AK Parti 'Türkiye Yüzyılı' logosunu paylaştı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu: AK Parti 'Türkiye Yüzyılı' logosunu paylaştı!

AK Parti, Türkiye Yüzyılı vizyon yaklaşımı kapsamında hazırlanan logoyu paylaştı. Çalışma, Cumhurbaşkanlığı forsundaki görsel form ve anlamsal çerçeveden esinlenerek oluşturuldu.

Gündem

23.01.2024, 19:58

28 Ekim’de Ankara Arena’da düzenlenecek olan AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ başlıklı vizyon belgesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Güçlü liderle Türkiye Yüzyılı’ vurgusu yapacak.

Kahramanmaraş merkezli depremleri önceden tahmin etmişti! 'Deprem kahini' iki ili uyardı Kahramanmaraş merkezli depremleri önceden tahmin etmişti! 'Deprem kahini' iki ili... Haberi Görüntüle

LOGO ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Türkiye Yüzyılı vizyon yaklaşımında logo çalışması tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı forsundaki görsel form ve anlamsal çerçeveden esinlenerek oluşturuldu.

Bağcılar'da çocuklara cinsel istismarda bulunan su satıcısı 293 yıl hapis cezası aldı! Bağcılar'da çocuklara cinsel istismarda bulunan su satıcısı 293 yıl hapis... Haberi Görüntüle

LOGONUN DETAYLARI

Logo çalışmasıyla ilgili AK Parti kaynaklarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

16 yıldız kadim Türk tarihinin asli unsurlarını sembolleştirirken bayrağımızın tamamlayıcısı tek yıldız ortak mirasımızı temsil etmektedir. Türkiye Yüzyılı vizyonunun küresel karakteri logonun dairesel konturu ile vurgulanmaktadır. Hilal etrafından yayılan güneş ışınlarının her birisi Cumhuriyetimizin her bir yılını temsil eder ve toplamda 100 adettir. Dairesel form ve altın efektli özel renk dünyada Türkiye Yüzyılı'nın bir güneş gibi doğduğu ilişkisini kurmaktadır. Özgün olarak geliştirilen tipografi (Yazı karakteri) Türkiye Yüzyılı iddiasını ve arkasındaki gücü temsil edecek kararlılığı hissettirmektedir. Bu tipografik anatomi, logonun her mecrada iletişim ve etkileşim gücünün korunmasını sağlayacaktır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading