Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğalgazda ikinci müjde yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğalgazda ikinci müjde yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükelçileri kabulünün ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. 'Doğalgazda ikinci müjde yolda' diyen Erdoğan önemli bilgiler verdi.

Gündem

23.01.2024, 18:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükelçileri kabulünün ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.  'Doğalgazda ikinci müjde yolda' diyen Erdoğan önemli bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Ülkemizin dört yanını altyapı, üstyapı, tüm hizmetlerle donattık ve bu hizmet yarışımız aynı şekilde devam etti, ediyor. Bu konuda da asla fire vermedik. 19 yıl içinde milletimizin teveccühüyle bugünlere geldik ve herhangi bir sıkıntıyı yaşamadan sürekli artarak devam eden bir hizmet yolumuz oldu.

Çankaya bu iddiayı konuşuyor! Eski belediye başkan yardımcısı intihar mı ettti? Çankaya bu iddiayı konuşuyor! Eski belediye başkan yardımcısı intihar mı... Haberi Görüntüle

'TÜRK EVİ İNŞALLAH MARKA OLACAK'

Kıtaları dolaştıklarını vurgulayan Erdoğan, Afrika'nın 51-52 ülkesine gittiklerini söyledi. Erdoğan, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: "Amerika'nın Latin Amerika olsun buraları defaatle dolaştık. Ülkemizin mesajını buralara taşıdık, tanınmayan ülkemizi tanıttık. BM'nin tam karşısında Türk Evi'ni 4,5 yılda bitirmiş olmamız ve oraya böyle bir markayı vurmuş olmamız bizim için değil bizden sonra gelen nesiller için çok çok önemli bir inşallah marka olacak."

Tabii bütün bunlar bizden çok bizden sonra gelecek nesiller için de hakikaten abide olacak. Türkiye'de dikkat edilirse altyapıda, üstyapıda, yüksek hızlı trenlerden tutunuz, Marmaray'dan Avrasya Tüneli'ne varıncaya kadar, öbür tarafta Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, İstanbul-İzmir arasındaki otoban, bunlar unutulmayacak eserlerdir. Hepsinden öte bizim Karadeniz'de Samsun'dan Sarp'a kadar bu otoyolu yapmamız bir başka şaheser.

56 tane havalimanına çıktık. Çok daha önemli bir adım o da 6 bin 100 kilometre bizim yolumuz vardı. Ama bunlar tabii otoyol falan değildi. Biz bunu yaklaşık 28 bin kilometreye çıkardık. Eğitimde bizim sayımız 76 üniversiteydi ama biz bunu 207 üniversiteye çıkardık. Şu anda bizim üniversitemizin olmadığı ilimiz yok.

Bu nedir? Bu şudur; artık benim ülkemde üniversitesi olmayan ilim yok. Her ilde üniversitemiz var. Dolayısıyla Anadolu'nun tüm illerinde bizim gençlerimiz, yavrularımız üniversiteye gitmek için Hakkari'den çıkıp İstanbul'a gelmeyecek. Hakkari'de oradaki üniversitede okuyacak. Aynen Van'da, Şırnak'ta okuyacak.

Bakan Fidan'dan AB'ye sert tepki: Stratejimizden vazgeçmeyeceğiz Bakan Fidan'dan AB'ye sert tepki: Stratejimizden vazgeçmeyeceğiz Haberi Görüntüle

'İKİNCİ MÜJDE YOLDA'

Açıklamaları arasında bir de güzel haber sinyali veren Erdoğan, "Doğalgazda ikinci müjde yolda. Ama biraz sabır." ifadelerini kullandı.

1 milyon TL altında sıfır arabalar hangileri 2024? Mayıs-Haziran 1 milyon liradan ucuz sıfır otomobil modelleri neler? 1 milyon TL altında sıfır arabalar hangileri 2024? Mayıs-Haziran 1... Haberi Görüntüle

KÜLLİYE'DE YOĞUN MESAİ: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÜYÜKELÇİLERİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bugün misafir hareketliliği vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Litvanya, Katar, Moğolistan, Ukrayna Büyükelçilerini ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev'i kabul etti.

Erdoğan'ın Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev'i kabulü, basına kapalı gerçekleşt.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da görüşmede hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir diğer görüşmesi ise Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis ile gerçekleşti.

Kabulde, Büyükelçi Degutis, Erdoğan'a güven mektubu sundu. Degutis ve beraberindeki bazı büyükelçilik mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdiminin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir sonraki görüşmesi Katar Büyükelçisi Mohamed Nasser Jassim M. Al Thani ile gerçekleşti.

Büyükelçi Al Tani Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu sundu.

Erdoğan'ın bir diğer kabulü Moğolistan Büyükelçisi Gombosuren Munkhbayar ve beraberindeki bazı büyükelçilik mensupları oldu. 

Kabulde, Büyükelçi Munkhbayar, Erdoğan'a güven mektubu sundu.

Erdoğan, Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar'ı kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulde, Büyükelçi Bodnar güven mektubu sundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading