Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Devlet hem anadır hem babadır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Devlet hem anadır hem babadır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet koruması altındaki çocuklarla iftar programında konuştu. Erdoğan, "Bizim kültürümüzde devlet hem anadır hem babadır. Sığınılacak yegane güvenli limandır." dedi. 

Gündem

08.04.2024, 22:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet koruması altındaki çocuklarla iftar programında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Devlet korumasında hayata hazırlanan binlerce çocuklarımız bulunuyor. Anne ve babasını kaybetmiş birisi olarak özlem duyduğumu ifade etmek isterim. Bizim kültürümüzde devlet hem anadır hem babadır. Sığınılacak yegane güvenli limandır. 

Memleket Partisi hangi belediyeyi kazandı? Muharrem İnce'nin partisi belediye kazandı mı? Memleket Partisi hangi belediyeyi kazandı? Muharrem İnce'nin partisi belediye kazandı... Haberi Görüntüle

"KORUMA ALTINDAKİ ÇOCUKLARIMIZ 85 MİLYONUN EVLADIDIR"

Koruma altındaki çocuklarımız 85 milyon vatandaşımızın ortak evladıdır. Ebeveynlerini kaybetmiş çocuklara hemen sahip çıktık. Bakımlarını üstlendik. Korumaya muhtaç çocuklara bakan aile bireylerini destekliyoruz. Çocuğun aile ile büyümesinin mümkün olmadığı durumlarda da biz sahip çıkıyoruz.

Yurt modeline son verdik bunun yerine çocuk evleri ve çocuk evleri sitesi modelini getirdik. 115 çocuk evleri sitesinde hayata hazırlanıyor. Ülke genelindeki 1185 çocuk evimiz var. 14 binin üzerindeki çocuğumuza ise koruma ve bakım hizmeti veriyoruz. Çocuklarımızın her biri devletin sorumluluğu altındadır. Doğum öncesinden başlayarak sağlıktan eğitime her ihtyacı için gece gündüz çalışıyoruz. 

2024 ORDU-ÇAMAŞ SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Ordu-Çamaş hangi parti önde, kim kazandı? Seçim sonuçları ve oy dağılımı... 2024 ORDU-ÇAMAŞ SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Ordu-Çamaş hangi... Haberi Görüntüle

"HER BİRİNİZİ İYİ EĞİTİMLİ OLARAK YETİŞTİRMEK BİZİM GÖREVİMİZDİR"

Gözlerini dünyaya açan her evladımıızın her anında yanında olacağımız bir sistem kurduk. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. İnsanımıza yaptığımız her hizmeti bu anlayışla yapıyoruz. Türkiye sosyal devlet özelliği çok yüksek bir devlettir. Her birinizi iyi eğitimli olarak yetiştirmek bizim görevimizdir. Geleceğe umutla bakmanızı önemsiyoruz. 

Sizler hayata sıkı sarılır emek verirseniz hiçbir engel önünüzde duramaz. Devletinizle birlikte kendinize güvenmenizi özellikle rica ediyorum. Şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Devletimizin korumasında olan çocukların toplumumuzun şevkat kanatlarının altına alınması şarttır.

Milletimizin tüm kesimlerine görev düşüyor. Hepimiz 85 milyonluk büyük Türkiye ailesinin üyeleriyiz. Birbirimizi gözettiğimizde daha sağlıklı ve güvenli bir toplum olacağımızı düşünüyorum.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading