banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesi Adıyaman'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesi Adıyaman'a gidiyor. Erdoğan, burada Adıyaman Yeni Afet Konutları Temel Atma Töreni'ne katılacak.

Gündem 27.03.2023, 09:55 27.03.2023, 11:38
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye'yi derinden sarsan ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Adıyaman'a gidecek. Erdoğan, Adıyaman'da depremzedelerle bir araya gelecek.

TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILACAK

Erdoğan, Adıyaman'da Demokrasi Meydanı'nda saatler 16.00'da 4 bin 431 konutun temel atma töreni ile birlikte depremzede vatandaşlara da hitap edecek.

VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELECEK

Depremzedelerle bir araya gelecek olan Erdoğan'ın vatandaşların sorunlarını dinleyip yetkililerden bilgi alacak.

İFTAR YEMEĞİNE KATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adıyaman'da depremzedelerle birlikte iftar yapması bekleniyor. Erdoğan'ın iftar yemeğinden sonra vatadanşlara hitap etmesi bekleniyor.

27 BİN 949'A ÇIKIYOR

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı Twitter'dan konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Kurum, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; ''11 şehrimizde temeli atılan konut sayısını 27 bin 949’a yükseltiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın teşrifleriyle yarın Adıyaman'ımızda 4 bin 431 konutumuzun temellerini atacağız.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!