Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz istikrar, onlar kaos istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz istikrar, onlar kaos istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Haber-ATV ortak yayınında Banu El ve Okan Müderrisoğlu'nun sorularını cevapladı. Erdoğan, "Biz istikrar istiyoruz onlar kaos istiyor. Bu hesapları tutmayacak, paramparça olacaklar, duman olacaklar. Bir kısmı belki tamamı emekliye ayrılacaklar." dedi.

Gündem

23.01.2024, 20:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber-ATV ortak yayınında Banu El ve Okan Müderrisoğlu'nun sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Efes Antik Kenti'nde skandal görüntüler! Müzeye Türk vatandaşların alınmadığı iddiası sosyal medyada infial yarattı! Efes Antik Kenti'nde skandal görüntüler! Müzeye Türk vatandaşların alınmadığı iddiası... Haberi Görüntüle

"ERDOĞAN'IN BİR REFERANSI VAR"

Seçime son derece hazırız ve bu işi kesinlikle bırakmayacağız. Meydanlar da biz hazırız, bu işi bırakmayacağız diyor. 21 yıldır eser ve hizmetle tanınan bir başkan var, öbür tarafta tabii bu eser hizmet söz konusu değil. Erdoğan'ın bir referansı var. Bu referansı oylayacak halkım.

Kendinden olmayana tahammülü olmayan KIlıçdaroğlu'nun linç kültürü yeni değil. Demokrasiden ne anladığını da görmüş oluyoruz. İlk başvurdukları yöntem linç oluyor. Bunu depremzedelerimize de yaptılar. Kendilerine oy vermediler diye demedikleri laf kalmadı. Elle kalp yapmakla kalpler kazanılmıyorsa kendine demokrat dede dedirtince de demokrat olunmuyor. 

Son dakika... Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiği durduruldu! Son dakika... Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiği durduruldu! Haberi Görüntüle

"MUHARREM İNCE'Yİ ARADIM"

Sayın İnce'yi adaylıktan çekilince aramıştım ve üzüldüğümü ifade ettim. Hastalanan validesi için de geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Daha sonra tekrar Sayın İnce'nin rahatsızlandığını da duydum ve aradım. İkincide de böyle bir durum oldu ben kendisini yine aradım. Bize düşen bir şey varsa elimizden geleni yapalım dedik. Biz de insani görevimiz olarak Allah'ta şifalar diledik. 

15 Haziran bugün İstanbul'da otobüsler ücretsiz mı? İETT, metrobüs, metro arefe günü bedava mı? 15 Haziran bugün İstanbul'da otobüsler ücretsiz mı? İETT, metrobüs, metro... Haberi Görüntüle

"SİYASETİ AT PAZARLIĞINA ÇEVİRDİLER"

Siyaseti at pazarlığına çevirdiler. Milleti kandırmaya çalışarak siyaset yapılmaz. Bunları milletimiz görüyor ve gerekli cevabı sandıkta verecektir. 

PKK uzantısı Yeşil Sol Parti'nin bir milletvekili Kılıçdaroğlu'nun HDP ile bir mutabakat yaptığını açıkladı. HDP'nin açıklamalarından bu işi anlıyoruz zaten. Bu Selo Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan bir teröristtir. Şu anda cezasını çekiyor. Kılıçdaroğlu, eğer çıkarmak istiyorsanız bana oy vereceksiniz diyor. Hani hak, hukuk, adalet diyordun? Terörle mücadelede onlara karşı durmaktan bahsediyorsun nasıl oluyor bu? 

Bunlara neden cevap veremiyor? Ver cevabını. İkinci turda neyin desteğini alacaksın pazar günü göreceğiz. Bütün mesele şimdi sandıkta her yönüyle belli olacak. 

İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! Haberi Görüntüle

"BAY BAY KEMAL YALANCININ BİRİ"

Bu yapay milliyetçilikle ilgili halkımız biliyoruz ki kararını verdi. Ama yine de biz anlatacağız. Bunlar yalanı çekirdek gibi yiyorlar. Bay bay Kemal, yalanın yalancının piri. Önüne gelene nefret kusuyor. İnsanın siyasette ilkesi olmayınca böyle olur. Dağdaki teröristlerin çektikleri destek videolarına karşı bir kez bile bizim size ihtiyacımız yok dediler mi? Hayır.

Kana kan diye slogan atanlarla yan yana gelmekten çekinmediler. Yanındakiler de teröristlerile anılmaktan imtina etmiyorlar. İstanbul İl başkanının terörist seviciliğini herhalde görmüşsünüzdür. Öldürülmüş teröristler için "insanlık kaybetti" demişti. 

Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini almayanlara karneler başka gün verilir mi? Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini... Haberi Görüntüle

"CHP ZİHNİYETİNİN YASAKLARLA BASKILARLA YAŞATTIKLARI ZULÜMLERE BİZ SON VERDİK"

CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarım bunları çok iyi görmeli diye düşünüyorum. PKK ile kürt kardeşlerimizi kesinlikle ayrı tutuyoruz. Kürt kardeşlerimiz Türkiye ailesinin önemli bir parçasıdır. CHP zihniyetinin yasaklarla baskılarla yaşattıkları zulümlere biz son verdik. İnşallah bundan sonra da onlarla yol yürümeye devam edeceğiz. Çözüm sürecinde burası çok şeye tanık oldu. Bu konuda neleri çözmeye çalıştık çok tartışmalarını yaptık. 

Sahipsiz hayvan düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı: Sokağa atanın cezası 10 kat artacak Sahipsiz hayvan düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı: Sokağa atanın cezası... Haberi Görüntüle

"AHMET DAVUTOĞLU 'PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR' DEMİŞTİ"

İnsanoğlu öyle doyumsuz ki, başbakanlık görevi verdiğimiz zat, ayrılırken bir konuşma yapmıştı. Pazara kadar değil mezara kadar demişti. Dİğeri istifasını getirdiği zaman yanındaki arkadaşlarının kifayetsiz olduğunu söylemişti. Ben onların gramajını biliyordum. Onlarla beraber yaşadıklarımızı biliyordum. 

En uzun gün ne zaman bugün mü? 21 Haziran'da ne oluyor? En uzun gün ne zaman bugün mü? 21 Haziran'da ne... Haberi Görüntüle

"KILIÇDAROĞLU TOPLASAN 1 PUAN YAPMAYAN PARTİLERE 40 MİLLETVEKİLİ VERDİ"

Kılıçdaroğlu'nun koltuğu kapmak için onlara ihtiyacı var. Yarım puan 1 puan civarında hepsini toplasan zaten biri de yapmıyor. Kılıçdaroğlu'nun derdi ne yapıp yapıp koltuğu nasıl kaparım? oldu. Birinci turda gördük.

İyi Parti ve HDP ağırlıklı olanlar bunlardı. Diğerleri 1 puan bile sağlayamadı. Kılıçdaroğlu o kadar güçlü bir hesap uzmanı ki, 40 milletvekili verdi bunlara.

Bahçeli'den çarpıcı yüzük paylaşımı: Allah bana yeter! Bahçeli'den çarpıcı yüzük paylaşımı: Allah bana yeter! Haberi Görüntüle

"BİZ İSTİKRAR İSTİYORUZ ONLAR KAOS İSTİYOR"

Bunların dışarda da akıl hocaları var. Biz büyük bağımsız ve güçlü bir Türkiye kurmaya çalışırken onlar bölünmüş ve küçülmüş bir Türkiye istiyorlar. Biz istikrar istiyoruz onlar kaos istiyor. Bu hesapları tutmayacak, paramparça olacaklar, duman olacaklar. Bir kısmı belki tamamı emekliye ayrılacaklar. 

Partiden ayrılıp tekrar katılmak isteyenlere biz kapımızı kapatmayız ama sabıkasına bakmak gerekir. Onların birçoğuna ihtiyacımız yok. 

11 Haziran gram altın ne kadar? Dolar, euro kaç para? 11 Haziran gram altın ne kadar? Dolar, euro kaç para? Haberi Görüntüle

"DEVLET BEY TEKLİFİ KABUL ETTİ"

Meclis'in açılışını şu anda Devlet Bey'in başkanlığıyla yapılacak. En yaşlı aday olarak gereği budur. Devlet Bey daha önce kabul etmemişti ama şu an kabul ettiler. Onunla süreci başlatmış olacağız.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır bir kabinemiz olacak. Kadrolarımızı yenilemekten geri durmadık, durmayacağız. Dinamik ekiplerle yola devam edeceğiz.

Türkiye, NATO'nun hedefini tutturdu: Türk savunma sanayisi gümbür gümbür geliyor! Türkiye, NATO'nun hedefini tutturdu: Türk savunma sanayisi gümbür gümbür geliyor! Haberi Görüntüle

"ŞİMDİYE KADAR HANGİ KONSER ENGELLENDİ?"

Bunlardan hiçbir zaman doğru bir söz duymadım. Belediye başkanlığım sürecinde de çok şey söylediler. Konserler tüm belediyelerde her zaman yapılmıştır devam da edecektir. Topluma sürekli karamsarlık yüklüyorlar. 21 yılda kim bankadan parasını çekemedi? Bu tam bir fitnedir. Ben böyle bir şey bugüne kadar duymadım. Bunlarda her numara var. Hangi konser engellendi? Salgında bile online konserler düzenlendi.

Korku imparatorluğu kurarak vatandaşımızı kandırmaktan geri durmuyor. Dün bir de mesaj göndermiş. Kredi kartı vaadi vermiş, yalan vaatlerle milleti aldatmaktan vazgeçmiyor. Şu anda 323 Meclis'te Cumhur İttifakı'nda. Sana Cumhur İttifakı yol vermediği sürece sen komisyondan neyi geçiriyorsun. Yetki Meclis'e, Plan Bütçe Komisyonu'na aittir. Bol keseden atıyorsun.

Kaldı ki başkanlık sisteminde bunu hiç yapamazsın. Meclis Genel Kurulu'ndan kararın geçmesi lazım. Bu ülkede bir sorun varsa yine biz çözeriz. Çözme yetkisi 323 ile bizde. Bu tür şeyleri halletme yine bizim irademizdedir. 

İstanbul sular altında kalabilir: Kıyamet buzulu beklenenden çok daha hızlı eriyor İstanbul sular altında kalabilir: Kıyamet buzulu beklenenden çok daha hızlı... Haberi Görüntüle

"DEFNE'DEKİ HASTANEYİ 2 AYDA BİTİRDİK"

Senin bir sıfatın yoksa yurt dışından sana delikli kuruş vermezler. Kime neyi verirler bunu ben çok iyi bilirim. Londra piyasasından 300 milyar dolar alıyormuş. Hepsi yalan. 

Defne'de yüzde 90 CHP aldı ama biz hastaneyi yaptık mı yaptık. Sağlık Bakanıma dedim ki 'hemen bu işi yapacağız. Ne kadar zamanda yapacaksın' dedim, 2 ayda yaparım dedi. Ve gerçekten 2 ayda Defne'de hastane bitti. Biz de gittik açılışını yaptık. Ve bu hastane hasta alımına başladı. 

Yapamazlar dediler, biz açılışını yaptık. İzmir ve Van'da da deprem olduğunda partinin oyunu değil vatandaşımızı düşündük. Van'da çok ciddi bir yatırım yaptık. Büyükşehir Belediye başkanı malum örgütün elemanıydı. Su sorununu bile çözemedi, biz çözdük. DSİ oranın su sorununu çözdü. Edremit var ki, adeta yalılar yapıldı. Çok güzel yatırımlar yapıldı, tabii şu anda da maalesef iyi bir oy çıkmıyor oradan. İzmir'de de aynı milletvekini aldık. CHP'ye oy veriyorlar yatırım yapmayalım demedik. Bu gerçekleri görmemiz lazım. 

Ersu Şaşma kimdir? İlk Türk sporcu olarak tarihe geçti! Ersu Şaşma kimdir? İlk Türk sporcu olarak tarihe geçti! Haberi Görüntüle

"KAPALI KAPILAR ARDINDA 'ANAYASA' PAZARLIĞI YAPILMIŞ"

CHP Genel Başkanının kapalı kapılar ardında yaptığı pazarlığın bir kısmı da belli ki Anayasanın ilk 4 maddesinin değişmesidir.

Kimse endişe etmesin, Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı, Cumhurun ve Cumhuriyetin garantisidir. 

İstanbul Valiliği duyurdu: Ağır tonajlı araçların şehirden çıkışına kısıtlama getirildi İstanbul Valiliği duyurdu: Ağır tonajlı araçların şehirden çıkışına kısıtlama getirildi Haberi Görüntüle

"BATI MEDYASI TÜM İLGİSİNİ BİZE KANALİZE ETMİŞ DURUMDA"

Batı medyası tüm ilgi ve alakasını bize kanalize etmiş durumda. Sürekli yalan haberlere imza atıyorlar. Basın ahlaki hak getire. Yapılanların farkındayız. Hangi odaklara hizmet ettiklerinin bilincindeyiz. Oradaki FETÖ uzantıları ile attıkları adımlar bunlar. Bizi üzen durum Türkiye'deki belli kesimlerin de bu haberlere inanması.

Almanya'da Türk gazetecilerin gözaltına alınmasını kabul edilemez buluyoruz. Türkiye'yi basın özgürlüğü konusunda eleştirenlerin düştüğü durum utanç verici.

Ülkemdeki hiçbir gazeteci işini yaptığı için engellenmemiştir. Bunların tutuklu dedikleri gazetecilerin birçoğu silah bulandırmaktan ya da esrar, eroin bulundurmaktan içeride.

Suudi Arabistan'dan Diyanet İşleri Başkanlığı'na ödül: 'En Disiplinli Hac Organizasyonu' Suudi Arabistan'dan Diyanet İşleri Başkanlığı'na ödül: 'En Disiplinli Hac Organizasyonu' Haberi Görüntüle

"ORDU VE RİZE'DE PETROL VE GAZ ARAMA ÇALIŞMALARIMIZ VAR"

Enerjide yeni müjdeler yakın. 21 yıldır bunların iktidar diye bir şey söz konusu olmadı. Biz 21 yıldır sismik araştırmalar yaptık, sondajlar yaptık. Netice alamadık. Sondaj gemileri aldık, kendi kendimize yeter hale geldik. Zamanla 4-5 gemiye çıkardık, araştırmaları artırdık. Çok daha rahat hareket eder hale geldik. Hamdolsun, doğal gazı bulduk. Rezerv çok önemli. Azerbaycan ile mukayese ederken onların konumu farklı. Bizim şu anda önceliğimiz Karadeniz. Şimdi tabii Ordu ve Rize çalışmaları var. Birisinde Petrol, birisinde doğal gaz öngörülüyor. Bulabilirsek çok daha farklı bir potansiyele ulaşmış olacağız. Bu kuyular daha da artabilir. 

İlk bir ayı ücretsiz yaptık. 1 yıl boyu da mutfakta 25 metreküp ücretsiz vereceğiz. Bunu da Cumhurbaşkanının hediyesidir diye bir not düştük altına. Bütün gayemiz vatandaşlarımızın hayat kalitelerini artırmak. Ordu ve Kastamonu açıklarında yoğun sondajlarımız var. 

Pegasus 19 Euro uçak bileti hangi ülkeler için geçerli? Pegasus ucuz bilet hangi tarihler için geçerli? Pegasus 19 Euro uçak bileti hangi ülkeler için geçerli? Pegasus... Haberi Görüntüle

"BUGÜN PETROL ARADIĞIMIZ BU DAĞLARDA TERÖRİSTLER KOL GEZİYORDU"

Gabar'daki keşifle de sondaj çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve Türkiye tarihinin en büyük keşfini yakaladık. 100 bin varil gün petrol üreteceğiz. Bugün petrol aradığınız bu dağlarda teröristler kol geziyordu.  

Bay bay Kemal'in salladığı gibi değil bu işler. Aile ve Gençlik Bankamızın da kaynağı ortaya çıktı. Meclis çalışmaya başlayınca yasal düzenlemeleri hemen yapacağız. Ev hanımlarına emeklilik imkanı başta olmak üzere ev bütçesine başka gelirler de sağlayacağız. 

Yeni evlenen gençlere geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi sunacağız. Kadınların iş ve aile yaşamını dengeleyecek politikaları da güçlendireceğiz. Sadece vatandaşımızdan pazar günü onay bekliyoruz. Yürü Erdoğan demeleri halinde süratle parlamento ile el ele vereceğiz. Kendi milli kaynaklarımızı yine milletimizin hayrına kullanacağız. 

..

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading