SON DAKİKA

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Hacı abimizi çok sevdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Hacı abimizi çok sevdik

İstanbul Fatih’teki Tillolular Derneği’nin hem kurucusu hem de başkanı Hacı Nimet Kaya hayatını kaybetti. İstanbul Fatih Camii'nde düzenlenen Kaya'nın cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Gündem

23.01.2024, 19:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Fatih'te bir trafik kazası geçirdikten sonra Hakk'a yürüyen Mehmet Nimet Kaya'nın Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı.

ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda tabuttaki örtüde yazılı olan 'Her nefis ölümü tadacaktır. Ben Hacı Nimet abiyi Unkapanı'ndan tanırım. O zaman ben gıda piyasasında çalışıyordum ve abimiz de gıda toptancılığı yapıyordu. Oradan gelen bir hukukumuz var. O günlerden bugünlere hukukumuzu devam ettirdik. Ama böyle bir kaza ile Hakk'a uğurluyoruz. Yarın sabah itibariyle de Tillo'ya, kendi topraklarına yolcu edilecek. Hepinizden gösterdiğiniz bu ilgi alaka sebebiyle Allah razı olsun. Biz Hacı abimizi çok sevdik. " dedi.

Dün gece saatlerinde Fatih'te bir trafik kazası geçiren Hacı Nimet Kaya ağır yaralı olarak kaldırıldığı İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'nde bu sabah vefat etti.

Uzun yıllardır İslami mücadele ve hayır faaliyetleriyle maddi ve manevi dayanışma içinde olan Hacı Nimet Kaya kurucusu olduğu İstanbul Fatih'teki Tillolular Derneği Başkanlığını yürütüyordu. Kaya, Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ile Ömer Kaya'nın da babasıydı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading