banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balkan turuna çıkıyor! İlk durak Bosna Hersek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6-8 Eylül tarihleri arasında Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'a diplomatik ziyaret düzenleyecek. Erdoğan'ın ziyaretinde Balkanlardaki barış iklimi için Türkiye'nin her zaman hazır olduğu mesajı verilecek.

Gündem 05.09.2022, 14:14 05.09.2022, 14:33
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Balkan turuna çıkıyor! İlk durak Bosna Hersek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6-8 Eylül tarihleri arasında Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'a diplomatik ziyaret gerçekleştirecek. 

Erdoğan'ın Balkanlardaki ilk uğrak noktası Bosna-Hersek olacak. Erdoğan'ın önceki ziyaretlerde olduğu gibi Devlet Başkanlık Konseyi'nin 3 üyesi ile bir araya gelmesi ön görülüyor.

BARIŞ İÇİN TÜRKİYE KATKISI

Temaslarda, Türkiye'nin Balkanlarda barışın devamı için her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceği mesajı verilecek.

ÜLKELERLE İKİLİ ANLAŞMALAR İMZALANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkan turunun bir diğer önemli gündem maddesi de ekonomi olacak. Bölge ülkeleri ile ilişkilerin geliştirilmesi için atılacak adımlar değerlendirilecek.

İkili ve heyetler arası görüşmeler yapılacak. Erdoğan'ın ziyareti sırasında önemli ikili anlaşmaların imzalanması da ön görülüyor.

EKONOMİK ADIMLAR ATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a üç ülkeyi ziyaretinde kalabalık bir iş insanı heyeti de eşlik edecek. İş konseyi toplantıları gerçekleştirilecek.

Karşılıklı yatırımların ve ticaret hacminin arttırılması için atılacak adımlar görüşülecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!