SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina'da: Ticaret hacminde hedef 10 milyar dolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina'da: Ticaret hacminde hedef 10 milyar dolar

6 yıl sonra Yunanistan'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan mevkidaşıyla görüşme öncesi açıklama yaptı. Erdoğan, yaptığı açıklamada "Hangi alanlarda ne gibi adımlar atabiliriz bunları görüşeceğiz. Hedef 5,5 milyar dolarlık ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmak. Hangi alanlarda ne gibi adımlar atabiliriz bunları görüşeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 21:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'da, Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından Cumhurbaşkanlığı Merkezinde resmi törenle karşılandı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sakelaropulu, ikili görüşmede bulundu.

Danıştay FETÖ'den ihraç edilen 450 yargı mensubunu göreve iade etmişti!... Haberi Görüntüle

''YENİ DÖNEM GÜÇLENEREK DEVAM EDECEK''

Erdoğan, yaptığı açıklamada ''6 yıl aradan sonra Atina’da olmaktan mutluyuz. Yunanistan’la ilişkiler konusunda bardağın dolu tarafına bakmak her zaman daha yaralı olacaktır. Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantımızın Türkiye ve Yunanistan arasında yeni bir dönemin güçlenerek devamına vesile olacağına inanıyorum.'' dedi.

Son dakika: AFAD duyurdu! Malatya'da yürekleri ağza getiren deprem Haberi Görüntüle

''TİCARET HACMİNDE HEDEF 10 MİLYAR DOLAR''

Atina'ya gelmekten dolayı mutlu olduğunu dile getiren Erdoğan, "Hangi alanlarda ne gibi adımlar atabiliriz bunları görüşeceğiz. Hedef 5,5 milyar dolarlık ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmak. Hangi alanlarda ne gibi adımlar atabiliriz bunları görüşeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Meteoroloji'den o illere şiddetli sağanak uyarısı! Vatandaşları uyardı! 21 Şubat... Haberi Görüntüle

SAKELAROPULU: BARIŞ ORTAMINI KORUYALIM

Katerina Sakelaropulu ise şu ifadeleri kullandı; ''Yunanistan ile Türkiye'nin, her zamankinden fazla mevcut pozitif siyasi iradeyi geliştirmesi elzemdir. Son zamanlarda doğal afetler bizi birbirimize daha da yakınlaştırdı, farklılıklarımız olsa bile bu barış ortamını koruyalım. Çeşitli hususlarda farklı yaklaşımların var olduğunun bilincindeyiz. Fakat bu bilinçle ortak çalışmak, iş birliğini yürütmek bölgedeki barış ve refahı koruyup daha ileriye götürecektir"

Survivor All Star kırmızı takım Merve Aydın hamile mi? Survivor... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN, MİÇOTAKİS'LE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'da Başbakan Kiryakos Miçotakis ile görüştü.

Bakan Yerlikaya duyurmuştu: 'Sibergöz-22' operasyonunda yakalanan 18 zanlıdan 14'ü tutuklandı Haberi Görüntüle

HANGİ KONULAR ELE ALINACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına katılacak. Görüşmelerde Türkiye-Yunanistan ilişkileri ve iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi öncelikli konular olacak. 


Fetullah Gülen'e 'mehdi' diyen hakim hapisten çıkıp görevine dönecek mi? Haberi Görüntüle

MUTABAKAT METNİ İMZALANACAK

Görüşmelerde, küresel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulması öngörülüyor. Ziyaret kapsamında ayrıca, ikili ilişkilerin hukuki altyapısını güçlendirmeye yönelik çeşitli anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da planlanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading