SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrikalı gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrikalı gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrikalı gençlerle Millet Kütüphanesi'nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü Alkışlayamam" şiirini okuyan Çadlı öğrenciyi tebrik etti.

Gündem

22.02.2024, 07:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Türkiye - Afrika Ortaklık Zirvesi vesilesiyle Afrikalı gençlerle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı (Twitter) üzerinden buluşmayla ilgili bir mesaj yayımlayarak, "Ülkelerine döndüklerinde Türkiye'nin fahri temsilcileri olacak bu gençlerimizin samimiyetinden büyük bir bahtiyarlık duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Son dakika... 6 kişi ölmüştü! İstiklal'de düzenlenen bombalı saldırıda savcı... Haberi Görüntüle

ÇADLI ÖĞRENCİ, MEHMET AKİF ERSOY'UN ŞİİRİNİ OKUDU

Buluşmada, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans öğrencisi olan Çadlı Ömer Yahya, Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü Alkışlayamam" şiirini okudu.

INTERPOL tarafından aranıyorlardı! 'KAFES-43' operasyonunda yakalandılar! Haberi Görüntüle

"MAŞALLAH BENDEN İYİ OKUYORSUN"

Çadlı Ömer'i alkışlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maşallah benden iyi okuyorsun bu şiiri, ben bu şiirle birincilik almıştım" dedi.

ERZİNCAN'DA TOPRAK KAYMASI 13 ŞUBAT / Erzincan'da toprak kayması yaralanan... Haberi Görüntüle

"MERHAMETİN SESİ VE VİCDANLARIN SESİ OLMAK İSTİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı ikinci paylaşımında kitabını okuyan Togolu bir genç ile "Daha Adil Bir Dünya"nın nasıl mümkün olacağını konuştu.

Adının Faruk olduğunu belirten Togolu öğrenci, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kaleme alınan "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabı hakkında konuşmak istediğini söyleyen öğrenci, kitabı keyifle okuduğunu dile getirdi.

Togolu öğrenci Faruk, şu soruyu yöneltti:

"Biz Afrikalı olarak bunun ne kadar önemli olduğunu biliyor, anlıyoruz. Bu anlatılanların başka bir yerde yazılmamış olması bizim için gerçekten ne kadar faydalı bir kitap olduğunu da özellikle ifade etmek istiyorum. Kitabınızın 88'inci sayfasındaki gibi merhametini yitirmiş bir dönemde bizler merhametin temsilcisi ve vicdanların sesi olmak istiyoruz. Fakat uluslararası sistemin çalışma sistemini bildiğimizden bunun ne kadar zor, hatta tehlikeli olduğunu biliyoruz. O yüzden size sormak istiyorum, böyle bir sistemde başarılı olabilmek için ne yapmamız gerekiyor. Sizin bir dünya lideri olarak bu konu hakkındaki tavsiyeleriniz nedir? Sizin gibi başarılı bir devlet adamı, bir cumhurbaşkanı nasıl olunur? Türkiye'de eğitimimizi tamamlayıp ülkemize döndükten sonra ne yapmamızı öneriyorsunuz?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan da soru üzerine, "Gerçekten küresel bir soru yönelttiniz. Bu küresel soruda da üzerinde durmamız gereken en önemli konu, sizler ülkelerinize döndüğünüzde isterim ki oralarda herhalde siyasete soyunursunuz." cevabını verdi.

İstanbul'daki okulların deprem raporu! Valilik açıkladı: İlçe ilçe son durum... Haberi Görüntüle

TUNUSLU GENÇ KIZIN TÜRKİYE'YE UZANAN HİKAYESİ

Erdoğan'ın buluşmaya ilişkin yaptığı üçüncü paylaşımında Tunuslu bir kızın Türkiye'ye uzanan hikayesi yer aldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading