banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ölüm tehdidinde bulunan Engin Altay yine haddini aşarak Hitler'e benzetti!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası kararı sonrası haddini aşarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "Dünya böylesini daha önce Hitler döneminde gördü." sözleriyle Hitler'e benzetti. Altay, geçtiğimiz aylarda da Erdoğan'ı, "Umarım sonu Adnan Menderes'e benzemez" diyerek idam tehdidini savurmuştu.

Gündem 13.05.2022, 00:51 13.05.2022, 01:06
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ölüm tehdidinde bulunan Engin Altay yine haddini aşarak Hitler'e benzetti!

CHP'nin fedailerinden Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı haddini aşan sözler sarf etmeye devam ediyor.

Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yargılandığı davaları karara bağlayarak, üç ayrı suçtan toplamda 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası almasına hükmetti. Karar sonrası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm CHP'li vekillerin İstanbul'a gelmeleri için emir verdi.

Kılıçdaroğlu'nun emrine itaat eden CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Binası'nda skandal açıklamalarda bulundu.

BU NE CÜRET ENGİN ALTAY!

Gezi Parkı davasında da benzer bir karar alındığını söyleyen Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında skandal ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Hitler' benzetmesi yapan Altay, "Hakimlere acıyorum, onlar hakim değil. Erdoğan laf ediyor, hakimler de bu çerçevede karar veriyor. Dünya bunu Hitler döneminde gördü. O zaman da hakimler, Führer hangi kararı versem sevinir mantığıyla karar veriyorlar. Şimdi Türkiye'nin büyük çoğunluğu nasıl karar verirsem Erdoğan'ın hoşuna gider mantığı içerisinde hareket ediyor. Herkes bilsin ki, hiçbirimizin mücadele azmi kırılmayacak." diye konuştu.

KAFTANCIOĞLU'NA VERİLEN HAPİS CEZASI HUKUKİ DEĞİLMİŞ

Altay sözlerinin devamında, "Yargıyı bir silah gibi kullanıyorlar. Dünya alem bilsin ki, Erdoğan'ın panzerine biber gazına yenilmeyen muhalefet, yargının kararlarına boyun eğmeyecektir. Karar gayri hukukidir. Mahkeme kararlarının meşruiyeti kamuoyundaki karşılığı kadardır." dedi.

DAHA ÖNCE DE MENDERES'İN İDAMI İLE TEHDİT ETMİŞTİ

Altay geçtiğimiz aylarda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almış, merhum Başbakan Adnan Menderes ile kıyaslayarak, "Umarım Erdoğan'ın da sonu benzemesin Menderes'e" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!