SON DAKİKA
Çorum'da ilginç olay: 'Arazi benim' dedi tel örgüyle yolu trafiğe kapattı

Çorum'da ilginç olay: 'Arazi benim' dedi tel örgüyle yolu trafiğe kapattı

Çorum'da bir vatandaş, arazisinden geçen yolu mahkemeden karar çıkararak tel örgü çekerek trafiğe kapattı.

Gündem

07.02.2024, 15:35

Çorum'un Osmancık ilçesinde bir vatandaş, arazisinden geçen yolu mahkemeden karar çıkararak tel örgü çekerek trafiğe kapattı.

Murat Kurum'dan Kadir Topbaş paylaşımı: Bâkî kaldı bu kubbede bir... Haberi Görüntüle

"BELEDİYEYLE ANLAŞAMADIK, YOLU KAPATTIK"

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan arazi sahiplerinden Uğur Asiltürk, davayı kazandıklarını ve Osmancık Belediyesiyle uzlaşmaya varamadıklarını söyledi. Bunun için de yolu trafiğe kapattıklarını belirten Asiltürk, "Mülkiyeti şahsımıza ait arsadan, 1995'te belediye meclisi ve 1997'de encümen kararıyla köprüye yol açmak için 2 bin 488 metrekare alan alındı. O tarihte bize bu arazide imar izni verilmesi şartıyla bu alanın tapusunu belediyeye devrettik. Belediye de yolu açtı. Ancak inşaat yapmaya kalktığımızda Kızılırmak taşkın sahası içerisinde olduğu gerekçesiyle imar izni verilmedi. Oysa aynı alanda imar izni verilmiş başka emsal binalar da bulunuyor. Bu nedenle biz de o yıllarda yapılan uygulamayı mahkemeye taşıdık. Çorum İdare Mahkemesi belediyenin yaptığı işlemin iptaline karar verdi." dedi.

Fetullah Gülen'e 'mehdi' diyen hakim hapisten çıkıp görevine dönecek mi? Haberi Görüntüle

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Mahkeme kararı uyarınca Sahilyolu Caddesinin bir kısmını kendi imkanlarıyla tel örgü çekerek trafiğe kapattıklarını ifade etti. Belediyeden yapılan açıklamada ise "araziyle ilgili kamulaştırma işlemi devam ediyor" denildi.

Belediyenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Gemici Mahallesi 384 ada 8-9-10-13 parsellerde 1997 yılında 2981 Sayılı Kanunun 10/C Maddesi uyarınca yapılan imar uygulamasının, Çorum İdare Mahkemesinin 25.02.2021 tarih ve 2021/144 sayılı kararına göre iptal edildiği anlaşıldığından, Belediyemiz Encümeninin 10.08.2023 tarih ve 96 sayılı kararı ile bahse konu alanın kamulaştırılması ilgili işlemlere devam edilmektedir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading