Yandex Metrica

Sitede Ara

'CİRİT' füzesi ile tatbikat! Mehmetçik, hedefi 12'den vurdu

'CİRİT' füzesi ile tatbikat! Mehmetçik, hedefi 12'den vurdu

Şanlı Türk ordusunun Kars'ta zorlu hava şartlarında gerçekleştirdiği 'Kış Tatbikatı-2023' tatbikatı devam ediyor. Atış provasında askerler lazer güdümlü ‘CİRİT’ füzesi ile hedefleri 12'den vurdu.

Gündem

23.01.2024, 20:23

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 18 Ocak'ta başlattığı Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı "Kış Tatbikatı-2023" Kars'ta devam ediyor.

2 yıllık dava sonuçlandı: O iki ilin sınırı değiştirildi! 2 yıllık dava sonuçlandı: O iki ilin sınırı değiştirildi! Haberi Görüntüle

TÜRKİYE DAHİL 18 ÜLKE KATILDI

Zorlu kış şartlarında devam eden tatbikata Türkiye, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, İtalya, Kazakistan, Kosova ve Özbekistan fiilen, Almanya, Bahreyn, Birleşik Krallık, Etiyopya, Katar, Kırgızistan, Kuveyt, Libya, Malezya, Moğolistan gözlemci olarak katıldı.

Darbenin yıldönümünde FETÖ'ya darbe! MİT 8 örgüt üyesini kaçmadan yakaladı Darbenin yıldönümünde FETÖ'ya darbe! MİT 8 örgüt üyesini kaçmadan yakaladı Haberi Görüntüle

BİN 758 PERSONEL YER ALDI

Bin 758 personelin yer aldığı, 43 değişik türde 651 araç, 28 farklı tür ve çapta 865 silah kullanılan tatbikat, zor şartlar altında gerçekleştiriliyor.

15 Temmuz Kahramanı: Ömer Halisdemir 15 Temmuz Kahramanı: Ömer Halisdemir Haberi Görüntüle

CİRİT FÜZESİ İLE HEEFLER 12'DEN VURULDU

Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı'nda bugün atış provaları yapıldı. Şanlı Türk ordusu, bugün Roketsan tarafından üretilen lazer güdümlü ‘CİRİT’ füzeleriyle atış yaptı. Mehmetçik, hedefi 12'den vurdu. 

Zürafa Adası Türkiye'nin mi sorusuna emekli paşa Lozan maddeleriyle cevap verdi: En ufak bir şüphe yok! Zürafa Adası Türkiye'nin mi sorusuna emekli paşa Lozan maddeleriyle cevap... Haberi Görüntüle

TOPLAR DA ATEŞLENDİ

Prova kapsamında bakımları yapılan ve namluları test edilen toplar da ateşlendi. Zorlu kış şartlarına rağmen başarıyla devam eden tatbikatta Mehmetçik hedefleri vurmakta zorlanmadı. 


Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading