Seçimi kazandıkları belediyelerde Türk bayrağının kaldırılması, Kürtçe tabelaya vergi indirimi, İstiklal Marşı'nın okunmaması hatta Belediye isminin bile değiştirilmesine varacak kadar ileri giden DEM Partisi hazımsızlığına yenisini ekledi. DEM Partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi'nde Leyla Ayaz'ın misafirleri geldiğinde fotoğraf çekilirken Türk bayrağını kaldırmak istediği belirtildi.
![Şırnak'tan acı haber: Astsubay İbrahim Daşçı şehit oldu](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/sht.webp)
ÇALIŞAN PERSONELE BASKI
PKK'lı kadın teröristlerin anısına heykel açan DEM Partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi'nde işçi kıyımı sürerken gelen şikayetler üzerine işlerine devam eden personele de çok ağır baskılar yapıldığı ortaya çıktı.
![Abbas'a bakanların içi acıyor! Sokak köpeklerinin saldırdığı Abbas yoğun bakımdan çıktı!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/aaaaaaaaaa.webp)
"MİSAFİRLER GELİNCE TÜRK BAYRAĞI'NI KADIRMAK İSTEDİ"
Bağlar Belediyesi'nde DEM Partili Başkan Leyla Ayaz'ın seçilmesi sonrası 256 çalışan işten çıkarılmıştı. Hizmet İş Sendikası Başkanı Ercan Kahraman, bir yandan personel çıkarılırken bir yandan da işe alım yapıldığını ifade etti. Yaşadığı baskıyı CİMER'e bildiren bir idari personel, terör örgütü PKK yandaşı DEM'li Belediye Başkanı Leyla Ayaz'ın misafirleri geldiğinde fotoğraf çekilirken Türk bayrağını kaldırmak istediğini aktardı.
![Bu kadarı da 'yok artık' dedirtti: Ev sahiplerinden kiracılara yeni dayatmalar](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ekran-goruntusu-2024-07-15-142526.webp)
"BANA KALSA BAYRAĞI ÇÖPE ATARIM"
Bunun yasal olmadığını söylemeleri üzerine Başkan Ayaz'ın 'Bana kalsa çöpe atarım' dediği öğrenildi. Belediyede üniversite mezunu idari personelin bezdirme politikası için temizlik işlerine verildi.
![Mersin'den sonra Ağrı'da PKK halayı: Biji serok Apo sloganları atıldı!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ekran-alintisi2130464429.webp)
FİNANSÇILAR TEMİZLİK PERSONELİ OLDU
Belediye personeli, "Sürekli baskı altındayız. 'Burası Kürdistan, Kürtçe konuşulan her yer bizim' diyorlar. Kürtçe bilmediğim için baskı yapılıyor. Beni ve birçok üniversite mezunu muhasebe, finans gibi görevlerde çalışan arkadaşlarımızı temizlik işlerine verdiler." diyerek üzerlerindeki baskıyı anlattı.
![2024 LGS tercih sonuçları açıklandı mı? LGS tercihleri sorgulama ekranı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-lgs-tercih-sonuclari-aciklandi-mi-lgs-tercihleri-sorgulama-ekrani.webp)
GECELERİ KAMERALAR KAPANIYOR
Bağlar Belediyesi'ne geceleri kim olduğu belli olmayan kişilerin geldiğini ifade eden belediye personeli, "Gece makam odasının girişindeki kameralar kapatılıyor. Çalışma adı altında birçok kişi girip çıkıyor" diyerek konunun incelenmesi gerektiğini vurguladı.
![15 Temmuz Kahramanı: Ömer Halisdemir](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/halisdemir.webp)
DEM PARTİLİLERE OPERASYON
İstanbul, İzmir ve Antalya'da terör örgütü PKK'nın siyasi yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonda, aralarında DEM Parti yöneticilerinin de olduğu 47 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. DEM Parti'nin İstanbul Parti Meclisi il, ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 25 şüpheliden 21'i yakalandı. İzmir'de ise izinsiz gösteride katılan ve hakkında yakalama kararı verilen 19 şüpheliden 14'ü gözaltına alındı. Antalya'daki soruşturmada ise DEM Parti Döşemealtı İlçe Eşbaşkanı Fehmi Karakuş'la birlikte 3 kişi yakalandı.
![Dilan Polat cezaevinden çıkabilir! 909 sayfalık MASAK raporunda sabun detayı dikkat çekti!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/dilan-engin-poalt.webp)
AYNI SKANDALLAR
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni DEM Parti'li Uğur Kahraman kazandı. Belediye başkanı Kahraman ilk icraat olarak belediye binası girişindeki üzerinde T.C. ibaresi yer alan Ceylanpınar Belediyesi tabelasını kaldırtarak, yerine yeni tabela astırdı. Tabelada Türkçe, Kürtçe ve Arapça Ceylanpınar Belediyesi yazıları yer aldı.
![Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan Barış Antlaşması mesajı: Milletimizin müstevlilere karşı elde ettiği zafer](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/cumhurbaskani-erdogan-5485.webp)
HAKKARİ'DE ATATÜRK VE ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFI KALDIRILMIŞTI
Demli belediyelerden olan Hakkari Yüksekova Belediyesi internet sitesinde yer alan Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı kaldıracak kadar ileri gittiler.
![Microsoft'tan yeni açıklama: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-07-19-2056528787.webp)
DİYARBAKIR BELEDİYESİ'DE AYNI SKANDALA İMZA ATMIŞTI
Diyarbakır'da 31 Mart 2024'te yapılan seçimde DEM Partili Ayşe Serra Bucak Küçük, aldığı yüzde 64,09'luk oy oranıyla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Diyarbakır'da yapılan ilk belediye meclis toplantısındaki bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Yapılan toplantıda daha önce var olan Türk bayrağının kaldırıldığı görüldü. DEM Partili belediyenin bu eylemi sosyal medyada büyük tepki çekti. Bazı kullanıcılar belediyeye yakında kayyum atanacağı iddiasında bulundu.
![2024 Üniversite kayıtları ne zaman? Üniversitede dersler ne zaman başlayacak?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-universite-kayitlari-ne-zaman-universitede-dersler-ne-zaman-baslayacak.webp)
ATATÜRK VE ERDOĞAN'A HAKARET ETTİLER
Seçimi kazandıkları belediyelerde Türk bayrağının kaldırılması, Kürtçe tabelaya vergi indirimi, İstiklal Marşı'nın okunmaması hatta Belediye isminin bile değiştirilmesine varacak kadar ileri giden DEM Partili isimle Diyarbakır Sur Belediyesi makam odasında Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını işaret edip hakaret ettiler.
![Yanıp kavrulacağız: Çöl sıcaklıkları geliyor! Bu iller 40 dereceyi görecek!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/sicak2114578084.webp)
İSTİKLAL MARŞINI OKUMADILAR
Mardin'de 31 Mart 2024'te yapılan seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığına DEM Partili Ahmet Türk seçilmişti. Yüzde 57,40 oy oranıyla belediye başkanı seçilen Türk'ün başkanlığındaki ilk Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Fakat daha ilk toplantıda büyük bir skandal patlak verdi. DEM Parti'nin Türk bayrağına, İstiklal Marşı'na karşı mesafeli duruşu ilk toplantıda ortaya çıktı. Dem Partililer AK Partili meclis üyelerinin toplantının açılışında İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşunda bulunulması yönündeki önerisini gündemde olmadığı gerekçesiyle reddetti.
Yorum Yaz