Yandex Metrica
SON DAKİKA
Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu

Nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla 2018 yılından bu yana aranan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'nın Sao Paulo kentinde Türk Başkonsolosluğu'na teslim olduğu bildirildi.

Gündem

23.01.2024, 17:36

Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandırarak yurt dışına çıkan ‘tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın Brezilya Sao Paulo'da teslim olduğu iddia edildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Aydın'ın avukatları, konsoloslukla bağlantı kurduklarını, Mehmet Aydın'ın Türkiye'ye iadesi için resmi işlemlere başlanacağını ve ilerleyen süreçte adli makamlardan tutuklanmama güvencesi talep edeceklerini söyledi.

Mehmet Aydın dün akşam videolu bir açıklama yaptı. Sözcü gazetesinden Mert Öz'ün haberine göre Aydın, paylaştığı videoda şunları söyledi:

*Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı. Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

''TÜRK YARGISINA TESLİM OLACAĞIM''
Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur."

MİLYONLARCA DOLARI YURT DIŞINA KAÇIRDI
Kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak bilinen 30 yaşındaki Mehmet Aydın'ın Çiftlik Bank'ın kurucusunun beraberinde milyonlarca doları yurt dışına götürüldüğü iddia ediliyor.

Çiftlik Bank ile Türkiye'de binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın, Interpol'un en çok arananlar listesine dahil edilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading