Yandex Metrica

Christian Atsu'nun Eşi Claire Rupio'dan yürek yakan sözler: Bazen ona mesaj atıyorum

Christian Atsu'nun Eşi Claire Rupio'dan yürek yakan sözler: Bazen ona mesaj atıyorum

6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan depremde hayatını kaybeden Atakaş Hatayspor’un Ganalı yıldızı Christian Atsu’nun eşit Marie-Clarie Rupio İngiliz basınından The Athletic'e konuştu. Aradan geçen bir yıllık süreci anlatan Rupio, "Bazen Christian'a WhatsApp'tan mesaj atıyorum, sadece içimi dökmek için... Annemi ve babamı da kaybettim ama Christian'ın kaybı beni her şeyden daha çok etkiledi. Onun yaptığı hayır işlerini devam ettirmek için Christian Atsu Anma Vakfı'nı kuracağız." ifadelerini kullandı.

Gündem

17.02.2024, 09:29

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Hataysporlu Christian Atsu, geçtiğimiz yıl yaşadığımız asrın felaketinden bir gün önce Hatayspor'a galibiyeti getiren golü atmış, ardından o gece meydana gelen depreme Hatay'daki Rönesans Rezidans'ta yakalanmış ve hayatını kaybetmişti.

Başıboş köpekler tehlike saçıyor! Kuduz alarmının yeni adresi Niğde! Bir kasaba karantinaya alındı Başıboş köpekler tehlike saçıyor! Kuduz alarmının yeni adresi Niğde! Bir... Haberi Görüntüle

"MAÇTAN ÖNCE ÇOCUKLARI ARAMIŞTI"

Christian Atsu'nun eşi Claire Rupio, Türkiye'yi yasa boğan depremin yıldönümünde İngiliz basınından The Athletic'e konuştu. Claire Rupio, "Maçtan önce çocukları aramıştı. Maçtan sonra da onu golünden dolayı tebrik etmek için konuşmuştuk. Her şey normaldi, pazartesi günü araması gerekiyordu ama aramadı." ifadelerini kullandı.

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur tutuklandı mı? Türkiye'ye iade edilecek mi? Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur tutuklandı mı? Türkiye'ye iade... Haberi Görüntüle

"BABALARININ İYİ OLACAĞINI SÖYLEDİM"

"Çocukları okula götürürken radyoda deprem olduğunu duydum.'' diyen Claire Rupio, ''Çocukları bıraktıktan sonra Christiana'dan gelen bir sürü cevapsız arama gördüm ve 'Neler oluyor?' diye düşündüm. Onu geri aradım. Bana 'Binası çökmüş' dedi. Şoktaydım, bu doğru olamaz diye düşündüm. Çocukları okuldan almak zorunda kaldım çünkü bunu başka kimseden duymalarını istemedim. Onlara babalarının oynadığı yerde bir deprem olduğunu ve onu henüz bulamadıklarını söyledim. Her şeyi bilmeyi hak ediyorlardı. Çok üzüldüler ve ağladılar. Pozitif kalmaya çalıştım ve onlara babalarının iyi olacağını söyledim." dedi.

Memur ulaşım servisleri kaldırılacak mı, kaldırılmayacak mı? Servisler devam edecek mi? Memur ulaşım servisleri kaldırılacak mı, kaldırılmayacak mı? Servisler devam edecek... Haberi Görüntüle

''VEDA BİLE EDEMEDİK"

Sözlerine devam eden Claire Rupio, "Cumartesi gecesi saat 3 civarında telefonda Nana'nın adını gördüğümde anladım. Telefonu açtım, Nana ağlıyordu. 'Çok üzgünüm' dedi ve başka bir şey söyleyemedi. Çocuklarıma babalarının öldüğünü söylemenin yolunu bulmam gerekiyordu. Korkunçtu, aklımdan o kadar çok şey geçiyordu ki. Çocuklara 'Babanızı buldular ama başaramadılar.' dedim. Bu, hiçbir ebeveynin yapmak zorunda kalmamasını dilediğim bir şey. Yürek parçalayıcıydı, Christian onlar için her şeydi. Birini kaybetmek herkes için zordur ama biz ona veda bile edemedik.'' diye konuştu.

Eylem Tok ve katil oğlunun yargılandığı davada yeni gelişme: 2 milyon dolar teklif ettiler! Eylem Tok ve katil oğlunun yargılandığı davada yeni gelişme: 2... Haberi Görüntüle

''BAZEN ONA MESAJ ATIYORUM"

Rupio, "İnsanlar 'Nasıl başa çıkıyorsun?' diye sorduklarında 'Başa çıkmıyorum. Sadece her gün hayatta kalıyorum' diyorum. Bazen Christian'a WhatsApp'tan mesaj atıyorum, sadece içimi dökmek için... Kızım Abigail ayın 24'ünde bir resim çizdi ve bana 'Bunu babama göndermeyi unutma' dedi. İlk başta 'Tamam' dedim ama sonra Christian'ın yukarıdan onu izlediğini açıklamak zorunda kaldım ve çok üzüldü." açıklamasında bulundu.

Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı ne iş yapıyor? Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı ne iş yapıyor? Haberi Görüntüle

"ADINA VAKIF KURULACAK"

''Christian Atsu Anma Vakfı'nı kuracağız." diyen Rupio sözlerini şu şekilde tamamladı;

"Yas tutmanın beş aşaması olduğunu biliyorum ama şu an hangi aşamada olduğumu bilmiyorum. Bazen inkar ediyorum, bazen kabulleniyorum. Dalgalandığımı ve ilerlemediğimi hissediyorum. Annemi ve babamı da kaybettim ama Christian'ın kaybı beni her şeyden daha çok etkiledi. Onun yaptığı hayır işlerini devam ettirmek için mart ayında Christian Atsu Anma Vakfı'nı kuracağız."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading