Yandex Metrica

CHP'li Tanju Özcan'dan insanlığı sorgulatan açıklamalar

CHP'li Tanju Özcan'dan insanlığı sorgulatan açıklamalar

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçmiş skandallarına bir yenisini daha ekledi. Özcan, Bolu'da yaşayan yabancı uyrukluların şehirden ayrılmalarını teşvik etmek için su ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapılması kararı aldıklarını söyledi.

Gündem

23.01.2024, 17:42

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'da yaşayan yabancı uyruklular konusunda skandal bir basın açıklamasına imza attı. Daha önceki icraatlarında yabancı uyruklu vatandaşlara yapılan yardımların önünü kesen ve bu kişilere işyeri açma ruhsatı vermeyen Özcan, Ağustos ayında yapılması planlanan belediye meclis toplantısında yabancı uyrukluların su ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapılması kararını gündeme taşıyacaklarını söyledi. Tanju'nun bu ifadesi, vatandaşların büyük tepkisine yol açtı.

Kurban Bayramında AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayramda AVM'ler saat kaçta açılacak? Kurban Bayramında AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayramda AVM'ler saat... Haberi Görüntüle

'SUYA 10 KAT ZAM YAPACAĞIZ'

Açıklamasında Türk vatandaşı ile yabancı uyruklu kişilerin aynı fiyattan su kullanamayacağını söyleyen Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. İş yeri ruhsatı vermiyorum diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı kalemlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşı ile yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız. Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı diyoruz artık. Benim elimde yetki yok ki zorla zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsler dolusu insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Hazır Esad da istiyor. Gönderelim gitsin" dedi.

İstanbul Küçükçekmece kurban kesim ve satış yerleri 2024! İstanbul Küçükçekmece kurban kesim ve satış yerleri 2024! Haberi Görüntüle

GELEN TEPKİLER UMRUNDA DEĞİL

Yaptığı açıklamadan sonra kendisine tepkilerin geleceğini ancak umurunda olmadığını kaydeden Özcan, "Bütün yabancı uyruklu vatandaşlara bu zammı yapacağız. Zaten bunların yüzde 99'u da bunlar. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de, sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek. Bana faşist diyecek. Hiç umurumda değil. Ben halkın tercümanıyım. Biz bu şikayetleri her gün alıyoruz" şeklinde konuştu.

CHP'li Tanju Özcan'ın insanlığı sorgulatan bu ifadeleri kısa süre içerisinde Twitter'da TT oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading