Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP'li Merdan Yanardağ Kılıçdaroğlu'na arka çıkıp Akşener ve İmamoğlu'nu suçladı! 'Akşener'e rağmen yüzde 48 oy var'

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır bir yenilgi alan muhalefet hem parlamento seçimlerinde hem de başkanlık seçimlerinde kaybetti. Kılıçdaroğlu'nun seçimi kaybetmesinin ardından eleştiriler gelirken Merdan Yanardağ, Kılıçdaroğlu'na arka çıkıp İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ve isim vermeden Ekrem İmamoğlu'nu suçladı. Yanardağ "Akşener'e rağmen bir yüzde 48 oy var. Kaybettik demenin süzme bir aptallık olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 20:58

Türkiye, 14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta sandık başına giderek cumhurbaşkanı ve parlamento seçimlerini gerçekleştirdi. Resmi olmayan sonuçlara göre; Recep Tayyip Erdoğan rakibi Kılıçdaroğlu'na yaklaşık 2 milyon 250 bin oy fark atarak büyük bir zafer daha ilan etti.

HDP destekli Altılı Masa'nın adayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sonuçlarının netleşmesi sonrası açıklamalarda bulundu. Seçimleri kaybedince istifa etmesi beklenen ancak koltuğu bırakmayacağını ima eden Kılıçdaroğlu, "Mücadele etmeye devam edeceğim. CHP, tüm unsurlarıyla mücadelesine devam etmektedir. Halkın otoriter bir iradeyi değiştirme iradesi ortaya çıkmıştır." açıklamasında bulundu.

Bakan Tunç'tan başıboş köpek sorunu açıklaması: Sokakların korunaklı olması lazım Bakan Tunç'tan başıboş köpek sorunu açıklaması: Sokakların korunaklı olması lazım Haberi Görüntüle

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA ARKA ÇIKTI

CHP liderinin parti tabanından gelen tüm 'istifa' çağrılarını kulak arkası ederek koltuğunu bırakmayacağı, partisinin A takımını değiştirip yoluna devam edeceği açıklandı. CHP liderine, yandaşlarından destek gecikmedi.

CHP tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Kılıçdaroğlu'na arka çıkıp İYİ Parti lideri Akşener'i suçladı. "Türkiye'de muhalefetin aldığı en yüksek oylardan birisidir." diyen Yanardağ, CHP Genel Başkanlığına göz kırpan Ekrem İmamoğlu'nu da isim vermeden hedef alıp "İnsanlar kendi küçük dar siyasi hesaplarını bir yana bırakmalılar, Akşener'e rağmen bir yüzde 48 oy var" diye konuştu.

Sokakları tehdit eden sorunun çözümü yaklaştı! AK Parti'den başıboş sokak köpekleriyle ilgili açıklama! Sokakları tehdit eden sorunun çözümü yaklaştı! AK Parti'den başıboş sokak... Haberi Görüntüle

"SÜZME BİR APTALLIK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Yanardağ, Kılıçdaroğlu'na arka çıkıp İmamoğlu ve Akşener'i hedef aldığı açıklamasında şunları söyledi:

"CHP'de bir değişim tartışması var. Seçim sonuçlarının soğukkanlı şekilde değerlendirildiğini düşünmüyorum. Ağır bir yenilgi aldık diyen bir muhalefet var bunun süzme bir aptallık olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de muhalefetin aldığı en yüksek oylardan birisidir yüzde 48. İnsanlar kendi küçük dar siyasi hesaplarını bir yana bıraktılar ve Meral Akşener'e rağmen bir yüzde 48 oy var. Bir bölüm iyi partililerin oy vermediğini biliyoruz. Kazanacak aday kazanamayacak aday tartışmalarının yapıldığını biliyoruz. Alevi adaya oy verilmez klişesi çökmüştür. 'Ahmet gitsin Mehmet gelsin' derseniz değişimin yönünü kapsamını ideolojik politik doğrultusunu konuşmamış olursunuz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading