Geçtiğimiz günlerde CHP yönetimdeki Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin EYT'lilere tazminatlarını vermemesinin ardından bir EYT zulmü de İzmit Belediyesi'nden geldi.
İzmit Belediyesine çalışırken, EYT ile emekliye ayrılan işçilerin tazminatları hala hesaplara yatmadı.
Başıboş köpek terörü! Saldırının adresi bu sefer Afyon: Biri dudağından...MECLİS'TEN RED OYU
İşçilerin tazminatlarını ödeyemeyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, arsa satışı yapmak için yetki istedi ancak söz konusu satış Meclis'ten red oyu aldı.
Konya'da 15 Temmuz'da bugün otobüsler bedava mı? Konya'da toplu taşıma...SADECE İLK TAKSİT ÖDENDİ
40 milyonun üzerinde bir tazminat ile burun buruna olan İzmit Belediyesi, ödemelerin 4 taksit halinde yapılacağını ifade etti. Ancak, ilk taksit hariç aradan iki ay geçmesine rağmen işçilere herhangi bir ödeme yapılmadı.
Manisa halk ekmek nerelerde, hangi ilçede ve mahallede var? Manisa..."SİZE GÜVENEREK BORÇLANDIM"
Mağdur olan işçiler de dün sabah saatlerinde İzmit Belediyesi önünde haklarını aramak için eylem yapmak üzere belediyede toplandı.Daha sonra ise Belediye binasında İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Çetin Sarıca'ya dertlerini anlatmaya çalıştı. Sarıca'nın konuya çözüm bulamaması üzerine bazı işçiler "Size güvenerek borçlandım" diyerek tepki gösterdi.
Odada yaşanan gerginliğin ardından Sarıca basın mensuplarına görüntü vermeyerek işçiler ile birebir görüşme yaptı.