Yandex Metrica

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ağaç katliamı

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ağaç katliamı

CHP’li belediyeler ağaç katliamına dur durak bilmeden devam ediyor. İzmir'in merkezindeki Gazi Bulvarı'nda asırlık çınar ağacı büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından katledildi.

Gündem

06.05.2024, 22:07

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla İstanbul'da çınar ağaçlarının katledilmesinin ardından benzer görüntüler bu kez İzmir'de vardı. Asırlık çınar ağaçları tedavi temek yerine kesmeyi tercih eden İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük bir skandala imz attı.

İzmir'in merkezinde Gazi Bulvarındaki asırlık çınar ağacı büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından kesildi. Geçmiş dönemlerde kentin değişik semtlerinde çürüyen ya da yıkılma tehlikesi gösteren simge çınar ağaçlarını restore edip kurtaran büyükşehir belediyesinin, ağacını kesmesi tepkilere yol açtı. Belediye bununla yetinmeyip Eşrefpaşa Yağhaneler'de de 10 palmiye ağacını kesti.

Türkiye mavi bayrakta ülkeleri solladı dünya 3'üncüsü oldu Türkiye mavi bayrakta ülkeleri solladı dünya 3'üncüsü oldu Haberi Görüntüle

AK PARTİLİ İSİMDEN TEPKİ: BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU

AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, "Konak sınırları içinde yaklaşık 100'e yakın palmiye ağacı kesildi. Hastalık var bahanesiyle kesilen ağaçları kesmek yerine tedavi edilmesi gerekiyordu. Bu hafta Gıda Çarşısında 17 ağacın kökten kesildiğini gördüm. Esnaflar, göre Konak Belediyesine bu ağaçların budaması için dilekçe verdiklerini ancak sabah işyerlerini açmaya geldiklerinde ağaçların kökten kesildiğini gördüklerini anlattı. İki gün önce de Gazi Bulvarında büyük bir çınar ağacını kesmişler. Bu olay bardağı taşıran son damla oldu.'' sözleriyle ağaç katliamına tepki gösterdi.

Eski MHP'li ve İYİ Partili Halaçoğlu, partisinin kuruluş dilekçesini verdi: 'Ne sağcıyız ne solcu' Eski MHP'li ve İYİ Partili Halaçoğlu, partisinin kuruluş dilekçesini verdi:... Haberi Görüntüle

''YESİNLER SİZİN ÇEVRECİLİĞİNİZİ''

''İzmir Büyükşehir Belediyesi 25 yıldır bırakın bir ağaç dikmeyi bir fidan bile dikmesine şahit olmadık.'' diyen Sait Başdaş, şu ifadeleri kullandı, ''Lafa gelince çevreciyim diye geçineceksin ama gece geç saatlerde ortalıkta kimsenin olmamasını fırsat bilip ağaç katliamı yapacaksın. Yesinler sizin çevreciliğinizi. Bir ağaç için gezi olaylarını başlatan çevreciler neredesiniz? İzmir Büyükşehir'in katlettiği yüzlerce ağaca niye seslerinizi çıkarmıyorsunuz? Bu ağaç katliamlarını yapanların ve ihmalleri olanların cezalandırılmasını talep ediyoruz" 


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading