Yandex Metrica

CHP'li Canan Kaftancıoğlu kripto Ermeni mi? Bir el onu CHP içinde etkili bir isim haline getirdi...

CHP'li Canan Kaftancıoğlu kripto Ermeni mi? Bir el onu CHP içinde etkili bir isim haline getirdi...

Sözde Ermeni soykırımını savunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kripto Ermeni mi? Gerek açıklamaları, gerekse tavırları ile Ermenilerin "Büyük Ermenistan" idealine hizmet eden CHP'li Kaftancıoğlu Yargıtay'ın onadığı hapis cezasıyla gündemin en ön sıralarına geldi. Peki Kaftancıoğlu Ordu'da kendilerini gizleyen Ermeni soyundan mı geliyor? Hristiyan kimliğini koruyan ve "Büyük Ermenistan" idealine çalışan kripto Ermenilerden mi?

Gündem

10.05.2024, 07:07

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 5 ayrı suçtan verilen kararla ilgili temyiz incelemesini tamamlayarak 3 ayrı suçtan verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı.

Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini almayanlara karneler başka gün verilir mi? Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini... Haberi Görüntüle

CHP TABANI NEFRET EDİYOR

Kaftancıoğlu, CHP'yi ele geçiren ve karanlık bir ağ olarak nitelendirilen 10 Aralık Hareketi'nin Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte en güçlü üyesi olarak görülüyor. Tabanı tarafından bile sevilmeyen PKK ve Hınçak-Taşnak Ermenilerinin dostu CHP'li Kaftancıoğlu partisinin adeta canlı bombası konumunda. Yeşilçam filmlerindeki korkutucu suratlı büyücülerine benzeyen Kaftancıoğlu gerek Ermenilerin yalanlarını savunması gerekse PKK desteğiyle vatansever CHP'liler tarafından dahi şüpheyle karşılanan bir siyasi figür.

1 saat 30 dakika ne konuşuldu? 18 yıl sonra bir ilk:  Erdoğan'dan CHP'ye iade-i ziyaretinin perde arkası! 1 saat 30 dakika ne konuşuldu? 18 yıl sonra bir... Haberi Görüntüle

PKK KURUCUSU İÇİN AĞIT

Paris'te öldürülen PKK kurucu üyesi Sakine Cansız için, "'İnsanlık tarihi kadın ile başlar. İnsanlık kadına yapılanlarla kaybeder' demiş Sakine Cansız. Ve insanlık yine kaybetti" ifadelerini kullanmıştı.

Kaftancıoğlu, intihar eden DHKP-C'li terörist Ebru Timtik’in İstanbul Barosu önündeki anma törenine katılmıştı.

Meral Akşener'den eski partisine dikkat çeken talep: Binalardan indirin! Meral Akşener'den eski partisine dikkat çeken talep: Binalardan indirin! Haberi Görüntüle

"BÜYÜK ERMENİSTAN" HAYALİNE Mİ ÇALIŞIYOR?

Türkiye'nin doğusunun büyük bölümünü de içeren ve Ermenistan Anayasası'nda gösterilen  "Büyük Ermenistan" hayali kuran Ermeni lobilerinin uydurmasına destek veren Kaftancıoğlu, 2013 yılında yani CHP İstanbul İl Başkanı yapılmadan önce Twitter hesabından, "23 Nisan'dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu:1915" demişti.

Öte yandan Ordu'nun Mesudiye ilçesinin Çiftlik Sarıca köyü nüfusuna kayıtlı Canan Kaftancıoğlu, eşi Naki Kaftancıoğlu ile birlikte yedikleri domuz etinin fotoğrafını paylaşırken Kurban Bayramı'nda kurban kesimine karşı çıkarak "kurban katliamdır" paylaşımı yapmıştı.

Murat Soydan neden öldü, kaç yaşındaydı? Murat Soydan neden öldü, kaç yaşındaydı? Haberi Görüntüle

AİLESİNİN FOTOĞRAFLARI ÇOK AZ

Kaftancıoğlu'nun annesi Ayten Şahin ile babası İhsan Şahin'in görselleri internet taramalarında çok kısıtlı. Haklarında pek bilgi verilmese de annesinin ev hanımı babasının da ilkokul öğretmeni olduğu belirtiliyor. 

Kaftancıoğlu'nun annesi ve babasının bir arada görüldüğü tek fotoğraf 2015'te Çek Cumhuriyeti'nde (2016 yılında Çekya oldu) çekildi. Kaftancıoğlu babası ve annesinin fotoğraflarını Facebook hesabından paylaşmıştı.

DSÖ duyurdu: Dünyadaki kuduz vakalarının yüzde 99'u başıboş köpeklerden kaynaklı DSÖ duyurdu: Dünyadaki kuduz vakalarının yüzde 99'u başıboş köpeklerden kaynaklı Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DE KENDİSİNİ TÜRK, KÜRT VE ALEVİ OLARAK GÖSTEREN KRİPTO ERMENİLER...

Buraya kadar yaptıklarıyla kendisine tanınan süreyi oldukça aşan bu şüpheli hakkında kafaları karıştıran bir durum daha var. CHP İstanbul İl Başkanı'nın ailesinin rejim değiştirilmeden önce Ermeni Tehcir'ine katılmayan ve kimliğini Müslümanlardan gizleyerek aralarına giren kripto Ermenilerden olduğu tahmin ediliyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kim neden kapattı? 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kim neden kapattı? Haberi Görüntüle

MESUDİYE'DE ERMENİLER YOĞUN OLARAK YAŞADI

Çünkü Müslüman Türkler Ordu'yu ele geçirdiklerinde bölgede yoğun olarak Rum ve Ermeni kökenli Gayrimüslim bulunuyordu. Tarihçi Mithat Baş'ın "Mesudiyeli Mübadiller" başlıklı araştırma yazısına göre Osmanlı'nın son döneminde Mesudiye'de Ermeniler yoğun olarak yaşıyordu.

Önce partiledi sonra camiye koştu! Nihal Candan'ın doğum gününde dikkat çeken not Önce partiledi sonra camiye koştu! Nihal Candan'ın doğum gününde dikkat... Haberi Görüntüle

ERMENİLER KİMLİKLERİNİ GİZLİYOR AMA DEĞİŞMİYORLAR

DHA'nın haberine göre yıllar önce Arjantinli gazeteci Hadjian, "Türkiye'deki gizli Ermenilerin ayak izleri" başlıklı haberinde, Türkiye'de yüz binlerce Ermeni'nin kimliklerini gizleyerek yaşadığını iddia etmişti.

Hadjian’ın İstanbul, Amasya, Diyarbakır, Batman, Tunceli ve Muş’u dolaşarak yaptığı araştırmanın ilk durağı İstanbul’da Kurtuluş’ta başlıyor. Kurtuluş’ta Çingene Ermenilerin toplandığı bir pastanede yaşlı bir Ermeni’nin "Sen kimsin, Türkiye’yi bilir misin?" sorusuyla karşılaşan Hadjian, ülkeyi pek tanımadığını kendi kendine itiraf ettikten sonra ekliyor. Ama Ermeniler de dahil Türkiye’de kimse onun ve onun gibilerin gerçekte kim olduklarını bilmiyor.

Türkiye’de ’gizli Ermeniler’ adıyla bilinen gizemli bir azınlığın olduğu belirtilen habere göre, yaklaşık bir asırdır gerçek kimliklerini gizleyen insanların büyük çoğunluğu doğu illerinde olmak üzere, İslam dininin Sünnilik ve Alevilik gibi çeşitli mezheplerini benimseyerek Türk ya da Kürt kimliği altında yaşıyor. Her şeye rağmen özellikle Batman’ın Sason ilçesinin köylerinde yaşayan küçük bir topluluk Hıristiyanlıklarını korumaya devam ediyor.

Bodrum cepleri boşaltmayı devam ediyor: Plaja giriş 3000 TL, lahmacun 1000 TL! Bodrum cepleri boşaltmayı devam ediyor: Plaja giriş 3000 TL, lahmacun... Haberi Görüntüle

KRİPTO ERMENİLER KENDİLERİNİ ERMENİ VATANDAŞLARINDAN NİÇİN GİZLİYOR?

Gizli Ermenilerin sayısını tam olarak kimsenin bilmediğinin altını çizen Hadjian, birçok gizli Ermeni’nin kimliklerini açık etmekten korktuğuna şahit olduğunu anlattıktan sonra Palulu bir gizli Ermeni’nin sözlerini şöyle aktarıyor; "Türkiye Ermeniler için hala tehlikeli bir yer." Değişik kimlikler altında yaşayan gizli Ermeniler, kimliklerini açık yaşayan Ermeni vatandaşlarla ilişkiye girmekten de kaçınıyor. Yabancılarla ilişki kurmuyor. Hadjian, gizli Ermenilerin bir kısmının dedelerinin ya da ebeveynlerinin Ermeni olduklarını kabul etmelerine ve Türk ve Kürt komşularınca Ermeni ya da gavur diye adlandırılmalarına rağmen bunu reddettiklerini, bazılarınınsa gerçek kimliklerini kabul etmelerine rağmen bu bilgiyi kendi çocuklarından sakladıklarını anlatıyor.

Hadjian, bir kimsenin gizli Ermeni olduğunu anlamanın hiç de kolay olmadığını söyleyerek çeşitli örnekler sunuyor: Örneğin, Amasya’nın son Ermenisi olan ve Hıristiyan inancına göre yetiştirilmiş Hrant Dinkle aynı okulu bitiren Rafel Altıncı Müslüman olup, bir Türk kızıyla evlenmiş, kızını da Türk olarak yetiştirmiş. Arıkan yıllar sonra yeni yeni kabul ediyor Ermeniliğini. Muş’un bir köyünde yaşayan Jazo Uzal, kışı geçirdiği İstanbul’da kiliseye giderken, yazın döndüğü köyünde oruç da dahil Müslüman ibadetlerini yerine getiriyor.

İstanbul'da köşe kapmaca! Kaçak Boğa mezarlığa daldı: 2 kişi yaralandı! İstanbul'da köşe kapmaca! Kaçak Boğa mezarlığa daldı: 2 kişi yaralandı! Haberi Görüntüle

"SÜNNİ OLMAM KENDİMİ DAHA AZ ERMENİ HİSSETTİRMİYOR"

Öte yandan, Diyarbakırlı avukat Mehmet Arkan, yedi yaşına kadar ailesinin Ermeni olduğunu bilmeden büyüyor. Ta ki mahalledeki Kürt arkadaşıyla kavga edinceye kadar. Durumu babasına sorunca, söylenenlerin doğru olduğu ama kimseye söylememe tembihi alıyor. 1960’ların sonuna kadar bölgedeki Ermeni köylülerinin Kürtleri mallarını ilhak etmelerine ve genç kızları kaçırmalarına izin vermemek için silahlandığını, zaman zaman sıcak çatışmalar yaşandığını anlatan Arkan, "10 sene öncesine kadar herkesten kimliğimizi saklıyorduk, ama artık Diyarbakır’da Ermeni olmak tehlikeli değil" diyerek Surp Giragos kilisesinin restorasyonunu örnek veriyor. Arkan, sünni olmasının ve namaz kılmasının kendini daha az Ermeni hissettirmediğini söylüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Kızılayı mesajı: Takdir ediyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Kızılayı mesajı: Takdir ediyoruz Haberi Görüntüle

AYNI AİLEDEN BİRİ İMAM BİRİ BAŞPİSKOPOS

Bazı durumlarda gizli Ermenilik beklenmedik dönüşümlerde yaşamış. Örneğin 1915 olaylarından sağ kurtulan Palu’nun Bagin köyündeki Ogasyan aşireti, Amerika’ya göçerek Rhode İsland’a yerleşmişler. Tarlalarında çalıştırılmak üzere bir Kürt aşiret reisinin kaçırdığı ailenin küçük oğlu Kirkor daha sonra ağa tarafından yetim Zermanla çok küçük yaşta evlendiriliyor. Her ikisi de Palu’nun bir köyüne yerleşip, İslam’ı seçip, Türkçe isimler alıyor. Hacca bile gidiyorlar birlikte. Yıllar sonra ABD’deki akrabalar Kirkor ve Zerman’la bağlantı kuruyorlar. Şimdi Kirkor ve Zerman’ın bir torunu Harput’ta bir camide imamlık yaparken, ikinci kuşaktan yeğenleri Oshayan Cloloyan New York Ermeni kilisesinin başpiskoposu olmuş. Hadjian, Tunceli ve çevresinde de gizli Ermenlerin varlığından söz ettiği yazısında kendisinin de Sason’da bir olaya tanıklığını anlatıyor. İkamet ettikleri Batman’ın Sason ilçesinin köylerinden yola çıkıp Raman Dağı’ndaki kutsal yere hacı olmaya giden Ermeni kafiledeki 6-7 yaşındaki bir kız çocuğunun sırtındaki beyaz çuval rüzgarın etkisiyle ters dönünce Ermeni hacını gören yazar fotograf çekmek için yaklaşıyor. Görüntü vermemek için yüzünü eşarbıyla gizleyen küçük kız, "Ermeni misin, ailen de Ermeniler var mı?" sorularına "Biz Müslümanız" diyerek yanıt veriyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading