Sitede Ara

CHP'li belediyelere AK Parti'den açıklama! 'Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar'

CHP'li belediyelere AK Parti'den açıklama! 'Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar'

CHP'li 11 büyükşehir belediyesinin AK Parti grup başkanvekillerinden ortak açıklama yapıldı. Başkan vekilleri yaptıkları açıklamada, şehirlerin sorunlarını çözmek yerine, 'becerisizliklerini' örtmek için gündem değiştirmelerini izin vermeyeceklerini belirtti.

Gündem

23.01.2024, 19:35

CHP'li 11 büyükşehir belediyesini AK Parti Grup Başkanvekilleri, belediye başkanlarına yönettikleri şehirlerin sorunlarını çözmek yerine becerisizliklerini örtmek için gündem değiştirmeye çalıştıklarını belirterek buna izin vermeyeceklerini bildirdiler. 

Afyonkarahisar'da işçileri taşıyan minibüs ile tır çarpıştı: Çok sayıda yaralı... Haberi Görüntüle

'HALKIMIZI 'AK BELEDİYECİLİKLE' BULUŞTURACAĞIZ'

Grup Başkanvekilleri bu şehirlerde milleti 'AK Belediyecilikle' buluşturmak için gece gündüz çalışacaklarını ifade etti. 

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclislerinin AK Parti grup başkanvekilleri, AK Parti İzmir İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Türkiye'nin genç nüfusu azalıyor! Tarihte bir ilk! Yaşlı nüfus oranı... Haberi Görüntüle

CHP'Lİ BELEDİYELER HER GEÇEN GÜN GERİYE GİDİYOR 

Toplantının ortak açıklamasını okuyan İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, CHP'li belediye başkanları tarafından yönetilen 11 büyükşehrin her geçen gün geriye gittiğini, belediyecilik adına bir tane somut projeyi kamuoyuna duyuramadıklarını, algı, mazeret ve yalanda birlik motivasyonuyla hareket ettiklerini savundu.

Bakan Işıkhan açıkladı: Çalışma saatleri 40 saate düşürülecek mi? Haberi Görüntüle

'CHP'LİLER ZOR GÜNLERDE VATANDAŞIN YANINDA OLMADI'

CHP'li büyükşehirlerin zor günde vatandaşın yanında olmadığını, olan biteni seyredip, bunu siyasi ve ekonomik fırsata çevirdiğini ileri süren Hızal, İzmir'de de üçüncü sınıf belediyecilik anlayışıyla gerçek ihtiyaç ve beklentilerden uzak, idari ve mali disiplinden yoksun, liyakat ve ehliyetten nasibini almamış, partizanlığın ve adam kayırmacılığın zirve yaptığı, şeffaflığın olmadığı bir yönetimle karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Hızal açıklamasında şu ifadeleri kaydetti: 

AK Parti meclis gruplarının temel misyonu, bu noktada dikkatleri yerele çekmek, seçmen adına hesap sormak, vaatlerin takipçisi olmak, algı-manipülasyon oyunlarına karşı uyanık olmak, kamuoyunu uyarmak ve halkımızın menfaatine olan projelerin ivedilikle halkımıza ulaşmasıdır.

MSB duyurdu! Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın forsu değiştirildi! Haberi Görüntüle

'BECERİSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ'

İzmir'den tüm halkımızın huzurunda Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Tekirdağ büyükşehir belediye başkanlarına bir kez daha soruyoruz. Yönettiğiniz şehirlerde belediye meclislerine herhangi bir proje getirdiniz de AK Parti Meclis Grupları olarak 'hayır' mı dedik? Ya da merkezi idareden gelen kaynaklarda tek bir kuruşunuz eksik mi geldi? Bu soruların cevaplarını dürüst bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaya ya da belirledikleri mecralarda milletimizin huzurunda tartışmaya davet ediyoruz. Başkanların, yönettikleri şehirlerin sorunlarını çözmek yerine 'beceriksizliklerini' örtmek için gündem değiştirmelerine geçit vermeyeceğiz. Bu şehirlerde milleti 'Ak belediyecilikle' buluşturmak için gece gündüz çalışacağız.

Kilise saldırısıyla ilgili yeni gelişme: Aracı getiren teröristin giriş görüntüleri... Haberi Görüntüle

'CHP'Lİ YÖNETİCİLERİN İZMİR HALKINA HESAP VERMESİ GEREKİYOR'

Gazetecilerin sorularına da yanıt veren Hızal, Menderes Belediyesi'ne açılan soruşturmanın hatırlatılması üzerine şu cevabı verdi: 

Burada asıl algıyı yapan CHP'li yöneticiler. CHP'li ilçe belediyelerinde ciddi sorunlar olduğunu biliyoruz. Urla'da FETÖ ile iltisaklı ve yargı kararı ile ortaya konmuş bir belediye başkanı görevden alındı. Menemen'de yolsuzluktan dolayı görevden alınmış bir belediye başkanı var. Menderes'te rüşvet soruşturması sonucunda görevden alınma var. CHP'li yöneticilerin İzmir halkına 'Bu kişileri kimler aday gösterdi' hesabını vermesi gerekiyor.

Halk TV'den Lütfü Savaş'ı ve CHP'yi eleştiren Gökhan Zan'a sansür! Haberi Görüntüle

KOKU SORUNUN SORUMLUSU CHP'Lİ YÖNETİM

Kentte yaşanan koku sorununun Çiğli Arıtma Tesisi'nin kapasitesinin çok üzerinde çalışmasının en büyük sebeplerden biri olduğunu dile getiren Hızal, Körfez'in can çekişmesinin temel nedeninin ise CHP'li belediye başkanları olduğunu ileri sürdü.

Fetullah Gülen'e 'mehdi' diyen hakim hapisten çıkıp görevine dönecek mi? Haberi Görüntüle

20 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK 

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu ise bir gazetecinin, "İzmir'e en son ne zaman geldiniz? İzmir'i belediyecilik hizmeti açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "İzmir'e 20 yıl önce geldim, değişen bir şey yok." yanıtını verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading