Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP'li belediyeden büyük ayıp! Gönüllü olarak deprem bölgesine giden belediye çalışanına bakın ne yaptılar

CHP'li belediyeden büyük ayıp! Gönüllü olarak deprem bölgesine giden belediye çalışanına bakın ne yaptılar

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi skandal bir karar imza attı. Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası ülkenin dört bir yanında gönüllüler bölgeye giderek çalışmalara destek verdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışanı Gürkan Can da gönüllü olarak valilik izni ile bölgeye gitti. Geçen hafta geri dönen Can, işten atıldığını öğrenince büyük bir şok ve üzüntü yaşadı.

Gündem

23.01.2024, 20:28

Türkiye Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası bölgeye ülkenin ve dünyanın dört bir yanından arama kurtarma ekipleri gönderildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışanı Gürkan Can da bölgeye gönüllü olarak gidenlerden biriydi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştü! Gündemde hangi konular var? Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştü! Gündemde hangi konular var? Haberi Görüntüle

VALİLİĞE BAŞVURU YAPTI

Depremin hemen ardından CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı spor kompleksinde cankurtaranlık görevi yapan Gürkan Can da bölgeye gitmek için Valiliğe başvuru yaptı.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astronot Tuva Cihangir Atasever ile canlı bağlantıda konuştu Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astronot Tuva Cihangir Atasever ile canlı... Haberi Görüntüle

MALATYA'DA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILDI

Daha önce AFAD'ın yapmış olduğu eğitimlerine katılarak Destek Afad gönüllüsü olan Can, afet zamanında Aydın Büyükşehir Belediyesi'ndeki amirlerinden sözlü olarak izin aldı. Valiliğin de onaylamasının ardından Can, Malatya'da enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarına katıldı.

Adana'da orman yangını! Ekipler karadan ve havadan müdahale ediyor Adana'da orman yangını! Ekipler karadan ve havadan müdahale ediyor Haberi Görüntüle

DEPREM BÖLGESİNDEN DÖNDÜĞÜ GÜN ŞOKE OLDU

Malatya'da 6 gün boyunca arama kurtarma çalışmalarına dahil olan Gürkan Can, 13 Şubat Pazartesi günü Aydın'a döndü. Gürkan Can deprem bölgesinden döndüğü gün kendisine gelen bir SMS'le neye uğradığını şaşırdı.

AK Parti Milletvekili Resul Kurt'tan Anagold firmasını terleten sorular: Toprağa kimyasal karıştı mı? AK Parti Milletvekili Resul Kurt'tan Anagold firmasını terleten sorular: Toprağa... Haberi Görüntüle

SENİ İŞTEN ÇIKARMA SEBEBİMİZ FARKLI DENİLDİ

Can, sabah saatlerinde gelen mesajla belediyedeki iş sözleşmesinin fesh edildiğini öğrendi. Hayatının şokunu yaşayan çalışan Gürkan Can'a gelen SMS'te 7 Şubat itibarıyla işine son verildiği yazıyordu. Enkaz altındaki canları kurtarmak için giden Can'a amirleri seni işte çıkarma sebebimiz farklı cevabını verdikleri öne sürüldü.

7 Haziran Bursa Simge konseri saat kaçta başlayacak? Bursa Simge konseri nerede? 7 Haziran Bursa Simge konseri saat kaçta başlayacak? Bursa Simge... Haberi Görüntüle

MALATYA'YA GİTTİĞİM GÜN İŞTEN ÇIAKRILDIĞIM YAZIYORDU

Konuya ilgili konuşan Gürkan Can, "Deprem bölgesinden geldiğim gün işten çıkarıldığımı öğrendim. Gelen mesajda Malatya'ya gittiğim tarihte yani 7 Şubat'ta işten çıkarıldığım yazıyordu. Daha sonra tekrar mesaj geldi "Sigortalı ayrılışınız iptal edilmiştir" diye.

Sonra tekrar bir mesaj geldi "48 nedeniyle işten ayrılışınız işveren tarafından yapılmıştır" diye" dedi. İşten çıkarılmasına ilişkin amirleriyle görüştüğünde ise şaşkına döndüğünü ifade eden Can "Amirlerimle konuştum bana, "Seni işten çıkarma sebebimiz farklı" şeklinde bir açıklama yaptılar" dedi.

İstanbul Kadıköy kurban kesim ve satış yerleri 2024! İstanbul Kadıköy kurban kesim ve satış yerleri 2024! Haberi Görüntüle

İŞTEN ÇIKARILDIĞIMI ÖĞRENMEK BENİ ÜZDÜ

Belediyenin kendisini işten çıkarmasına çok üzüldüğünü belirten Gürkan Can, "Ben orada çok zor günler yaşadım. Enkaz altından yeri geldi canlı yeri geldi ölü insanları çıkardık. Artık rüyalarıma giriyorlar. Ama geldikten sonra işten çıkarıldığımı öğrenmek beni üzdü" şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading