SON DAKİKA
CHP'den son dakika Tanju Özcan kararı!

CHP'den son dakika Tanju Özcan kararı!

Son dakika haberleri... CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Tanju Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a 1 yıl geçici çıkarma cezası verdi.

Gündem

23.01.2024, 22:13

Son dakika haberleri... Kesin ihraç istemiyle parti disiplinine sevk edilen Tanju Özcan için CHP Yüksek Disiplin Kurulu bugün bir kez daha toplandı.

Son dakika: Erzincan'da maden ocağındaki soruşturmada yeni gelişme: Türkiye müdürü... Haberi Görüntüle

1 YIL GEÇİCİ ÇIKARMA CEZASI VERİLDİ

Kurul, Özcan'a 1 yıl geçici çıkarma cezası verdi. Karar oybirliği ile alındı.

Kurul son toplantısını 22 Ağustos tarihinde yapmıştı. Tanju Özcan'ın dosyasının çok yönlü incelenmesi için toplantı 26 Eylül'e ertelenmişti. 

Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi'nin bir kadın üyesiyle yaşadığı diyalog sonrasında parti kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle disipline sevk edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan siyasi hokkabazlara tepki: Kendilerine bile hayrı yok Haberi Görüntüle

'CHP'NİN ÖZ EVLADIYIM'

Özcan, sevkin ardından ''Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım. Atatürkçü, bütün etnik kimlikleri kucaklayan bir Türk milliyetçisi ve ülkesini çok seven bir anti-emperyalist olduğumu her fırsatta tekrarladım. Çizgim hiç değişmedi, bundan sonra da değişmez. Cumhuriyet Halk Partisi'nin üvey değil, öz evladıyım'' açıklamasında bulunmuştu. 

Tanju Özcan, belediye meclisi toplantısında AK Partili bir kadın belediye meclis üyesine "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor" demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading