Yandex Metrica

CHP'de 'para sayma' soruşturmasında flaş gelişme

CHP İstanbul İl Başkanlığının eski basın danışmanı Can Poyraz ile eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerinde yeni bir gelişme yaşandı. Sosyal medyadaki "para sayma" görüntülerine ilişkin soruşturmada söz konusu binayı sattığı iddia edilen Ali Rıza Braka, savcılığa 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.

Gündem

15.04.2024, 13:02

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı olan İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen videosu gündeme bomba gibi düştü. Söz konusu olaya ilişkin para trafiğinin görüntüleri sosyal medyada infiale yol açtı.

Yurt genelinde sağanak alarmı verildi! Meteoroloji yeni hafta için o illeri peş peşe uyardı! 14 Nisan Pazar 2024 il il hava durumu Yurt genelinde sağanak alarmı verildi! Meteoroloji yeni hafta için o... Haberi Görüntüle

CHP'DEN AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanlığı, sosyal medyada dolaşıma sokulan para sayma görüntülerinin, partinin il başkanlığı binasının alımı için mal sahibinin avukatının ofisinde nakit ödenen paraya ait olduğunu açıkladı.

CHP'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Söz konusu görüntüler şu an Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgilidir. Açıklamada sunulan evrak da bunun kanıtıdır. Evrakın düzenleme tarihi 9 Aralık 2019'dur. Güvenlik kamerası görüntüleri, her ne kadar 10 Aralık 2019'u gösterse de gerçek tarih evraktan da anlaşılacağı üzere 9 Aralık 2019'dur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bağdat'ta yoğun sevgi gösterisi: Zılgıt sesleriyle karşılandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bağdat'ta yoğun sevgi gösterisi: Zılgıt sesleriyle karşılandı Haberi Görüntüle

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bazı sosyal medya hesaplarında CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği iddia edilen görüntülerle ilgili resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Bazı sosyal medya hesaplarında "Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı." Şeklindeki paylaşım ile birlikte paylaşılan ve içeriğinde bir çantadan çıkarılan para destelerinin sayıldığı video görüntüleri ile ilgili olarak maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespiti açısından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından resen soruşturma başlatılmıştır" 

Anadolu Üniversitesi (AÖF) final sınavı hangi tarihte? AÖF final ne zaman 2024? Anadolu Üniversitesi (AÖF) final sınavı hangi tarihte? AÖF final ne... Haberi Görüntüle

ÜÇ KİŞİ İFADE VERDİ

Soruşturma kapsamında Fatih Keleş ile birlikte eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın eski basın danışmanı Can Poyraz ve İBB Meclis Üyesi ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş para sayma görüntülerine ilişkin ifade verdi.

Bakanlıktan CHP'nin teleferik yalanına jet yalanlama: İddialar doğru değil Bakanlıktan CHP'nin teleferik yalanına jet yalanlama: İddialar doğru değil Haberi Görüntüle

YANGIN MERDİVENİNDEN KAÇTILAR

Eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın basın danışmanı Can Poyraz şüpheli olarak yaklaşık 1.5 saat ifade verdi. Nas ve Poyraz, basın mensuplarına görüntü vermemek, sorulara yanıt vermemek için yangın merdiveninden kaçtı.

AK Partili Kabaktepe'den Özgür Özel'e 'belediyelerin borç meselesi için dertlenme' çağrısı! AK Partili Kabaktepe'den Özgür Özel'e 'belediyelerin borç meselesi için dertlenme'... Haberi Görüntüle

ALİ RIZA BRAKA İFADE VERDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen para sayma görüntülerine ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Binayı sattığı iddia edilen Ali Rıza Braka, savcılığa 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.

Hatırlanacağı üzere CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Görüntüler 2019 yılına ait. Benden önceki İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu öncülüğündeki yönetim, bir il binası satın aldı. CHP'ye yeni bir il binası kazandırdılar. O görüntüler il binasının satın alınması için yapılan ödemenin görüntüleri" demişti.

AK Parti'de bayramlaşma! Umut olmaya devam edeceğiz! AK Parti'de bayramlaşma! Umut olmaya devam edeceğiz! Haberi Görüntüle

CANAN KAFTANICOĞLU: PARANIN ADRESİNİ EN İYİ ONLAR BİLİR

Öte yandan CHP İstanbul eski İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu para sayma skandalında sorumluluğu kendisine yıkmaya çalışan CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepkili. Kaftancıoğlu’nun yakın çevresine “Benim parayla, ihaleyle işim olmaz. O görüntülerde benim ortağım ya da genel müdürüm yok. Kimin orada ortağı, müdürü varsa ona sorsunlar. Paranın adresini en iyi onlar bilir” dediği öğrenildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading