Yandex Metrica

CHP'de liste krizi patlak verdi Kılıçdaroğlu isyan etti: Beni hayal kırıklığına uğrattınız

CHP'de liste krizi patlak verdi Kılıçdaroğlu isyan etti: Beni hayal kırıklığına uğrattınız

Cumhurbaşkanlığı kampanyasını sürdüren CHP Genel Başkanı, bir yandan da partisinin milletvekili listeleriyle uğraşıyor. CHP içinde ve CHP'nin masadaki partilerle liste gerilimi yaşadığı, bu sebepten ötürü Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarından fedakarlık beklediği kaydedildi. Ancak umduğunu bulamayan CHP lideri, "Beni hayal kırıklığına uğrattılar" diye isyan etti.

Gündem

23.01.2024, 20:39

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in devirdiği masaya 72 saat sonra geri dönmesiyle birlikte son bulan krizin ardından Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıkladı.

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'na ilk tebrik HDP'den geldi. Kılıçdaroğlu da "Halil İbrahim Sofrası" söylemiyle koalisyonu genişletmeye çalıştı ve eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile TBMM'de bir görüşme gerçekleştirdi. 

Kılıldaroğlu daha sonra da Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüştü. Oyların bölünmesinden endişe eden Kılıçdaroğlu, eski yol arkadaşına 'aday olma, beni destekle' dedi ancak Muharrem İnce bu teklifi kabul etmedi.

Cumhurbaşkanlığı kampanyasını sürdüren CHP Genel Başkanı, bir yandan da partisinin milletvekili listeleriyle uğraşıyor. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugün bu konuyu köşesine taşıdı. Murat Övür, Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarını kastederek, "Beni hayal kırıklığına uğrattılar" dediği olayı yazdı.

Survivor şampiyonu ne kadar kazanacak 2024? Survivor şampiyonu ne kadar kazanacak 2024? Haberi Görüntüle

''BU SÜREÇ SANCILI GEÇECEK''

CHP içinde ve CHP'nin masadaki partilerle liste gerilimi yaşandığını kaydeden Övür, "Bu süreç de sancılı geçecek gibi. Çünkü hem 4 partide hem de CHP içinde adaylık bekleyenlerin sayısı bir hayli fazla" diye yazdı.

Hasta taşıdığına inanmadıkları ambulansın önünü kesip kontrol etmişlerdi: O magandalar tutuklandı Hasta taşıdığına inanmadıkları ambulansın önünü kesip kontrol etmişlerdi: O magandalar... Haberi Görüntüle

''BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTINIZ''

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sebepten dolayı kurmaylarından fedakarlık beklediğini belirten Mahmut Övür, köşesinden şunları aktardı;

"Ancak umduğunu bulamadı ki, MYK'dan, Kadın ve Gençlik Kollarından milletvekilliği için başvuranlar fazla olunca, 'Arkadaşlarım beni hayal kırıklığına uğrattı' diyerek 'sitem' ettiği kulislerde konuşuldu" 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading