CHP'de kaosun yeni adı: Çift başlı yönetim! Partinin Antalya kampında gerginlik çıktı

CHP'de kaosun yeni adı: Çift başlı yönetim! Partinin Antalya kampında gerginlik çıktı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra paramparça olan CHP'de sular durulmuyor. Partinin Antalya kampında Çift başlı yönetim' tartışması başladı. Gerginliklerin yaşandığı toplantı salonunda Özgür Özel her ne kadar birlikteyiz mesajı verse de, Kılıçdaroğlu'na yakın isimler Özel'i dört koldan sıkıştırıyor.

Gündem

23.01.2024, 21:47

CHP'de parti içi hesaplaşma kaosa döndü. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dağılan muhalefet yerel seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde kavga, gürültü ve krizden bir türlü çıkamıyor. Öte yandan koltuğa oturan Özgür Özel, İmamoğlu'nun gölgesinde kaldı. 

Bazı insanlara güvenmeyeceksin demişti! Taksicinin katili hakim karşısında! Haberi Görüntüle

"İMAMOĞLU FİİLİ EŞ BAŞKAN İLAN EDİLDİ"

İBB Başkanı İmamoğlu, Kendisine en yakın isimler olan Özgür Karabat'ı Genel Sayman, Gökan Zeybek'i Yerel Yönetimlerden Sorumlu, Ensar Aytekin'i Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yaptırdı. Selin Sayek Böke'nin Genel Sekreterliğe getirilmesini sağladı. Ekremciler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'fiili eş başkan' ilan ederken, Özel 'emanetçi tavşan' konumuna düştü. 

İsrafı bitirdik diyen İmamoğlu'ndan yeni skandal: 1 ayda 175 milyon... Haberi Görüntüle

"ÇİFT BAŞLI YÖNETİM' TARTIŞMASI"

Kriz ve kaos eşliğinde Antalya kampına giren CHP'de tartışmanın yeni adı "çift başlı yönetim" oldu. Antalya'da yapılan toplantıda masaya Ekrem İmamoğlu yatırıldı. İmamoğlu'nun kurultay sürecinde çok ön plana çıktığı, bunun da basında "çift başlı yönetim" şeklinde algılandığı yönünde eleştirileri dile getirildi.

Ak Parti Kemer Belediye Başkan Adayı Rahman Şeker mi oldu?... Haberi Görüntüle

ÖZEL'E 4 KOLDAN SIKIŞTIRMA

Tüm bunların yanı sıra Özgür Özel "Kongre artık geride kaldı. Bundan sonra birlikteyiz" diyerek Oğuz Kaan Salıcı başta olmak üzere parti içindeki Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlere mesaj gönderdi. Fakat kurultay sürecinde Kılıçdaroğlu'nu destekleyen Oğuz Kaan Salıcı ise Özgür Özel'i dört koldan sıkıştırmaya devam ediyor. 

"Genel başkanımızın kurultayda verdiği sözlerin sadece kurultayda kalmasını istemeyiz." diyen Salıcı, "O sözler bizim önemsediğimiz sözler. Tutulması için üzerimize düşen bir şey varsa yapacağız. Hızlı bir şekilde yapılması için takipteyiz" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading