Yandex Metrica

CHP'de İmamoğlu krizi patlak verdi! Başkanlık vekaletini CHP'den alıp İYİ Parti'ye verdi

CHP'de İmamoğlu krizi patlak verdi! Başkanlık vekaletini CHP'den alıp İYİ Parti'ye verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iki günlük şehir dışı ziyaretinde başkanlık vekaletini verdiği isim CHP'de karışıklığa sebep oldu. İmamoğlu başkanlık vekaletini CHP'li Hüseyin Aksu'dan alarak İYİ Partili Akın Gürkan'a verdi. İmamoğlu'nun bu hareketi partisinde krize sebep oldu.

Gündem

23.01.2024, 19:24

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu sefer de başkan vekaleti krizi patlak verdi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11-12 Haziran tarihlerinde şehir dışına çıkacağı için yerine daha önce vekalet eden ve başkan yardımcısı olarak görev yapan CHP'li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Aksu'nun yerine İYİ Partili Gürkan Akın'a vekalet verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristana asla izin vermeyiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristana asla izin vermeyiz Haberi Görüntüle

CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNE VEKALET VERMEDİ 

İmamoğlu tarafından gönderilen yazıda, "11.06.2022, 12.06.2022 tarihleri arasında 2 gün il dışında olacağımdan, bu süre zarfında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Vekaleti görevi, Meclis Üyesi Sayın Akın Gürkan tarafından yürütülecektir" ifadelerine yer verildi. 

FETÖ elebaşının yeğeninden itiraf: Adil Öksüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan için oyun hazırlattı! FETÖ elebaşının yeğeninden itiraf: Adil Öksüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan için oyun... Haberi Görüntüle

CHP'LİLER İMAMOĞLU'NA TEPKİ GÖSTERDİ 

CHP'li Hüseyin Aksu yerine İYİ Partili Gürkan'a verilmesine CHP'liler tepki gösterdi. 

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan eski İBB Meclis Üyesi CHP'li Hüseyin Sağ, "20 yıldır İBB Meclisini takip ederim, ilk defa böyle bir uygulamaya denk geliyorum. İBB CHP'li Meclis üyeleri yeterli değil demek ki." diye konuştu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading